Skarga na kierownika SZGK uznana za bezzasadną

2016-02-06 10:00:00(ost. akt: 2016-02-04 20:22:14)
27 stycznia odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy w Janowcu Kościelnym. Radni rozpatrywali skargę mieszkańca gminy na kierownika Samorządowego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Skarga została uznana za bezzasadną.
Jedynym punktem porządku obrad było rozpatrzenie skargi, która droga mailową trafiła do wójt gminy Bożeny Grochala. Skarżący zarzucił, że w budynku mieszkalnym jest zła skażona woda.

Biorąc pod uwagę podane w skardze informacje, a przede wszystkim konieczność zbadania czy istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia, wszczęto postępowanie z urzędu. Ustalono, że zakład gospodarki komunalnej utrzymuje wszelkie urządzenia i sieci wodociągowe w należytym stanie, dokonuje badań jakości wody, wydaje warunki na przyłączenie się do sieci wodociągowej i zawiera umowy z odbiorcami usług.

Z przeprowadzonych badań jakości wody wynika, że woda w wodociągu w Szczepkowie Borowym nie jest skażona, nie stwierdzono zanieczyszczenia bakteriologicznego. W ostatnim wykonanym badaniu wody 30 grudnia 2015 roku w próbce pobranej w hydroforni Iwany wszelkie parametry były w normie.
W trakcie postępowania wyjaśniającego ustalono, że budynek mieszkalny wymieniony w skardze nie posiada przyłącza wodociągowego, jest przyłączony zalicznikowo do instalacji wodociągowej w budynku obory, do którego zgodnie z umową dostarczana jest woda.

Zakład gospodarki komunalnej odpowiada za przyłącza wodociągowe, a odcinek przewodu między budynkiem obory, a budynkiem mieszkalnym nie jest takim przyłączem, ponieważ nie jest on połączony bezpośrednio z siecią wodociągową. Jest to odcinek wewnętrznej instalacji wodociągowej.

Za utrzymanie w należytym stanie technicznym wewnętrznej instalacji i urządzeń wodociągowych odpowiada odbiorca wody. 12 stycznia dokonano wizji lokalnej na terenie nieruchomości.

Stwierdzono, że w budynku mieszkalnym pobierane są małe ilości wody, co przyznał sam właściciel. Ma to bezpośredni wpływ na jakość wody, gdyż brak przepływu nie oczyszcza wewnętrznej instalacji wodociągowej w sposób naturalny. Właściciel wiedział o tym, że powinien dbać o dobry stan instalacji wewnętrznej. Dlatego rada gminy uznała skargę na kierownika Samorządowego Zakładu Gospodarki Komunalnej za bezzasadną.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zadowolony #1926604 | 94.254.*.* 6 lut 2016 16:05

    W Janowcu to wszystko jest cacy, nie ma się do czego przyczepić

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz