Niebiesko od mundurów na konsultacjach w sprawie mapy zagrożeń

2016-01-29 19:00:07 (ost. akt: 2016-01-29 17:27:26)

Autor zdjęcia: mat. policji

Powstanie mapa zagrożeń bezpieczeństwa. Przygotowują ją policjanci, ale o pomoc poprosili także inne służby. Teraz czas na głosy mieszkańców. Konsultacje społecznej w tej sprawie rozpoczęły się w Olsztynie.
O tym, jak poważnie policja traktuje tę sprawę, może świadczyć fakt, że na konsultacje społeczne wybrali się wszyscy, którzy tą służbą kierują. Silna ekipa pojawiła się z Komendy Wojewódzkiej Policji: był zarówno szef garnizonu, jak i jego zastępcy oraz naczelnicy wydziałów. Do Olsztyna przyjechali też szefowie komend powiatowych. W sali urzędu wojewódzkiego, gdzie w piątek odbyło się spotkanie, było niebiesko od mundurów.

Pomysł powstania mapy zagrożeń bezpieczeństwa pojawił się w ministerstwie spraw wewnętrznych. Na mapie mają być pokazywane statystyki wykroczeń, przestępstw kryminalnych, gospodarczych i drogowych.

Mapy mają być aktualizowane co kwartał. Dzięki temu można będzie obserwować tendencję wskazującą albo poprawę bezpieczeństwa w danym miejscu, albo pogorszenie.

Konsultacje w powiatach i gminach województwa warmińsko-mazurskiego potrwają do 5 lutego.

mk


mat. fot. KWP w Olsztynie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. i w dalszym #1920848 | 80.52.*.* 30 sty 2016 19:13

    ciągu Policją będzie rządzić statystyka, która jest przeciwieństwem rzeczywistości. Czyli wszystko po staremu.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. obywatel JG #1920522 | 88.156.*.* 30 sty 2016 09:40

    Usiedli i myślą co tu jeszcze wymyślić .Niech każda służba zajmuje się tym do czego została powołana ,zgodnie z zakresem swoich służbowych obowiązków ,Polskiego prawa i tego za co wam obywatele płacą w swoich podatkach!Pewne ,,działania,, można przewidzieć ,współpraca między służbami dla dobra obywatela jak najbardziej tak,tylko czy tu obywatel jest brany jak podmiot któremu należy służyć i go ochraniać ,czy występuje jako zwierzyna łowna?Jak się panowie nudzicie to proponuję wstać i wyjść za biurek.Powstanie nowe ogromne zagrożenie ,dla życia i egzystencji nas wszystkich.Jeśli ugrupowanie Kukiz15 nie zrobi referendum w sprawie przyjęcia islamistów ,możemy już się obawiać o życie naszych kobiet i własne .Oni nie asymilują się ,tworzą swoje enklawy,mają ,,własne prawo (szariat) i jak to wygląda wiedzą ci którzy szukają i oglądają nie tylko TVN i Polsat.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD