Dwie gminy grają z WOŚP, w pozostałych „tylko” wolontariusze

2016-01-08 19:34:23(ost. akt: 2016-01-08 15:27:45)
zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu.

zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu.

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Czy tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znowu „pójdzie” na rekord? Przekonamy się już w niedzielę, 10 stycznia.
Barciany w finale po raz pierwszy
Mierzymy Wysoko! — w tym roku pod takim właśnie hasłem odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Swój pierwszy finał z Orkiestrą starannie przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach. Szefową tamtejszego sztabu jest Iwona Turko. — Bierzemy udział w WOŚP, ponieważ uważamy, że taka akcja jest potrzebna. Jest wykorzystana w dobrym celu — mówi szefowa GOK. W Barcianach pojawią się m.in. Kętrzyńskie Morsy, a chętni będą mogli odbyć przejażdżkę Sztabowozem. — Zapraszamy do Barcian. To będzie nasz pierwszy finał WOŚP, ale przygotowaliśmy się do niego bardzo dobrze. Na pewno atrakcji nie zabraknie dla nikogo — przekonuje Katarzyna Mazanek ze sztabu w Barcianach. — Zaczynamy o godz. 14.00 pokazem breakdance w wykonaniu dzieci z Drogosz i grupy Młode Wilki z Kętrzyna. Swoimi występami Orkiestrę uświetnią też nasi gminni artyści.
W Barcianach pojawi się także chór gospel z Zespołu Szkół w Drogoszach i orkiestra dęta z Kętrzyna. Nie zabraknie licytacji, pokazu zumby, czy ZLUKS Iskra z Drogosz.
— Już teraz wiemy, że finał WOŚP na pewno wpisuje się w stały kalendarz imprez organizowanych przez nasz ośrodek — dodaje Iwona Turko.

Reszel i Korsze skromnie...
Swój własny sztab WOŚP mają też Korsze. — Co prawda w Korszach sztab jest organizowany przez szkołę (Zespół Szkól - red.), jednak my jako MOK oczywiście wspieramy tę inicjatywę — mówi Tomasz Lenkowski, dyrektor tamtejszego MOK. Niestety z zaplanowanych imprez towarzyszących nic nie wyszło, ale...
— Zakładaliśmy, że naszej akcji będzie towarzyszył koncert, ale niestety musimy ograniczyć się jedynie do zbiórki pieniędzy — mówi Andrzej Bukiejko ze sztabu WOŚP w Korszach.
W akcji zbierania pieniędzy uczestniczyć będą więźniowie z ZK w Dublinach, a także absolwenci z Zespołu Szkół i Młodzieżowej Drużyny Popożarniczej przy OSP w Korszach.
Wolontariuszy nie zabraknie także w Reszlu, choć akurat tam sztabu nie będzie. — Podobnie jak w roku ubiegłym, jesteśmy podczepieni pod sztab w Biskupcu. Nie robimy żadnych imprez, stawiamy tylko na zbiórkę — informuje nas Artur Galicki, dyrektor reszelskiego MOK.

Oj, będzie się działo
Pod srokowski sztab WOŚP po raz pierwszy podłączy się młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie pod opieką Haliny Ulińskiej oraz Sylwii Grocheckiej. Wolontariusze będą kwestowali w godz. 9.00-18.00 na terenie Srokowa oraz w godz. 9.00-15.00 na terenie Kętrzyna.
— Zapraszamy wszystkich do Srokowa. Dziać się będzie wiele! — zapewnia Michalina Lis, szefowa sztabu. Na scenie pojawi się m.in. D'Dorsh, zespół rockowy z Olsztynka - dobrze znany bywalcom kętrzyńskich koncertów. Poza tym w Srokowie wystąpi też Molenda Band, grupa cyrkowa Cyrk mały, ale doskonały, Szkoła Podstawowa w Srokowie, Wody Jordanu, zespoły GOK w Srokowie, Srokowiacy oraz Mazurska Kapela Folkowa. — Atrakcji w tym roku nie zabraknie. Będzie można wejść do basenu wraz z Kętrzyńskimi Morsami, nauczyć udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przejechać się Sztabowozem — mówi szefowa srokowskiego sztabu.
Jak co roku odbędzie się też loteria fantowa, w której każdy otrzyma nagrodę, a o godz. 16.00 główna licytacja. Finał zakończy się pokazem zimnych ogni.

Kętrzyn aktywny inaczej
Na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czytamy, że „120 tysięcy wolontariuszy WOŚP 10 stycznia 2016 roku wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji”.
Z jednej strony szkoda, że Wielka Orkiestra nie zagra w Kętrzynie. Jednak na ulicach miasta pojawią się przecież wolontariusze z charakterystycznymi puszkami. Warto też podkreślić, że chociażby Kętrzyńskie Morsy, Sztabowozy czy Młode Wilki - a jakże, z Kętrzyna - aktywnie będą wspierały okoliczne sztaby. W okolicy atrakcji jest tak wiele, że zapewne niejeden mieszaniec czy mieszkanka Kętrzyna akurat w ten weekend odwiedzi babcię w Srokowie albo ciocię w Barcianach. Bo — jak mawia Jurek Owsiak — oj będzie się działo.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bubi #1903597 | 91.199.*.* 11 sty 2016 07:56

    Pan redaktor ma "babcię w Srokowie albo ciocię w Barcianach"?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz