Termy Warmińskie już otwarte. Zobacz zdjęcia ze środka!

2016-01-07 16:07:00 (ost. akt: 2016-01-11 08:54:23)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Z uroków Term Warmińskich można korzystać od 25 grudnia, ale oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek (7.01). Jedyny taki obiekt w północnej Polsce imponuje nie tylko nowoczesną architekturą, ale i ofertą, która może przyprawić o zawrót głowy.
Uroczystość otwarcia robiła wrażenie. Poprowadzili ją Tomasz Kammel i Marta Gołąb. Piękny pokaz pływania synchronicznego dały dziewczęta z AZS Poznań. Gości oczarował też Krzysztof Krawczyk.

Przecięcia wstęgi dokonali: marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, poseł i były marszałek województwa Jacek Protas, parlamentarzyści, starosta lidzbarski Jan Harhaj, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, przedstawiciele branży turystycznej, samorządu, służb mundurowych oraz prezes zarządu Condohotels Management Elżbieta Lendo, która administruje obiektem. Termy poświęcił arcybiskup senior Edmund Piszcz. Była też delegacja z zaprzyjaźnionego niemieckiego Emsland. List z gratulacjami przesłała Elżbieta Bieńkowska, unijny komisarz do spraw rynku wewnętrznego i usług.


Goście mogli zwiedzić obiekt i zapoznać się z jego bogatą ofertą. Atrakcji nie brakuje. Jest m.in. basen pływacki, basen dla dzieci, basen wyposażony w wodospad i grotę oraz zewnętrzną Dzika Rzeka o długości 120 m. Są też baseny sprzyjające zdrowiu: witalny, solankowy, źródlany, hipertermiczny. Jest też całoroczny basen zewnętrzny o głębokości wody 1,35 m z wydzielonymi strefami dla zdrowia i wypoczynku. Tym, którzy lubią ciepło, Termy Warmińskie oferują kompleks saun, między innymi fińską i parową.
Osobom, które dbają nie tylko o zdrowie i relaks, ale także o urodę, lidzbarski obiekt proponuje Strefę Wellness, a w niej szereg gabinetów. Jest też coś dla tych, którzy kochają aktywność — wysokościowy ogród linowy, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, boisko wielofunkcyjne. Termami Warmińskimi mają też ofertę dla całych rodzin. Specjalnie dla nich jest wioska wakacyjna, czyli 33 domki szeregowe, plac dla dzieci, altany z miejscem do grillowania.

Nic dziwnego, że goście, którzy odwiedzili wczoraj Termy Warmińskie, byli pod wielkim wrażeniem. — Nie obejrzałem jeszcze całego obiektu, ale bardzo mi się podoba część przeznaczona dla dzieci. Myślę, że jest bardzo atrakcyjna dla rodzin z maluchami, które mogą się tutaj fantastycznie bawić — mówi Jerzy Niedżwiecki, prezes lidzbarskiej PSS Społem.

Zbigniew Koziełło z Lidzbarka kupił karnet już w grudniu i odwiedza termy regularnie. — Świetna sprawa. Nigdzie nie musze wyjeżdżać, bo mogę się zrelaksować tutaj na miejscu. Korzystam z basenów i saun. Poza tym zaskoczyły mnie niskie ceny jedzenia. Obiad można tu zjeść za 12 złotych.
Termami zarządza Condohotels Management z Ostródy. Firma ma doświadczenie w branży, prowadzi hotel Platinum i Willa Port w Ostródzie oraz Aquapark Ostróda. W tej chwili w termach zatrudnia 49 osób, ale będzie ich więcej. — Planujemy zwiększyć zatrudnienie, między innymi o osoby do obsługi konferencji — informuje Elżbieta Lendo., podkreślając, że nawet ją, doświadczoną w branży, zaskoczyło tak duże zainteresowanie ofertą term. — Ale nie tylko korzystaniem z basenów czy sauny, mamy też wiele sygnałów świadczących o wielkim zainteresowaniu organizowaniem u nas konferencji. To napawa optymizmem.
Ten optymizm podziela Jan Harhaj, starosta lidzbarski. — Zainteresowani termami widzieliśmy od pierwszego dnia, to bardzo cieszy — podkreśla.

Pomysł na Termy Warmińskich zrodził się w 2005. roku. Wtedy to zarząd powiatu lidzbarskiego postanowił wykorzystać fakt występowania na jego terenach wód termalnych. Ówczesny marszałek województwa Andrzej Ryński poparł inicjatywę i zaproponował ją jako inwestycję kluczową regionu. Tak też się stało. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Termy Warmińskie już zostały docenione. Otrzymały certyfikat w kategorii sportowy obiekt roku 2015 w XVI edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”.
Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olo #1939757 | 93.157.*.* 25 lut 2016 11:54

  bukowina tatrzańska ceny wyzsze

  odpowiedz na ten komentarz

 2. olo #1939753 | 93.157.*.* 25 lut 2016 11:52

  byłem super.ceny w normie

  odpowiedz na ten komentarz

 3. lol #1905271 | 46.77.*.* 12 sty 2016 21:24

  pewnie, że dobrze. Każdy taki obiekt uatrakcyjnia region. Tylko co to za termy, jak wodę trzeba grzać. Ta ze źródeł termalnych" tylko 21 C ma:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. hue #1903186 | 77.247.*.* 10 sty 2016 12:51

  super

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 5. Obywatel #1902187 | 46.169.*.* 8 sty 2016 21:22

  Może i w temacie. Dziś 8.01.2016r. jechałem dawną okejką miejską teraz Fasrterem. Okazało się, że to ostatni ich dzień, tracą pracę, bo się nie dogadali z P. Grzywmowiczem. Busik czysty, paragony są. Nie moga korzystać z buspasów, przystanków, jeżdżą gdzieś po uliczkach... A przecież tyle było o dywersyfikacji transportu, dzielimy podobno atobusy na prywatnych operatorów, bo tak się są zalecenia, gdzie konkurencyjność gdzie wybór? Nie tak się robi Panie Prezydencie, że konkurencję się spycha do rowu, czasy komuny dawno minęły ludzi epójdą na bruk, pójdą do bezrobotniaka, zamiast uczciwie pracować, bo im nie pozwolono. Odpowiadam, ja nie odpuszczę, napiszę odpowiedni list do odpowiednich służb SPOZA Olsztyna, które mają pieczę nad konkurencyjnością i dywersyfikacją transportu i niech się przyjrzą tej sprawie bo to niestety śmierdzi na kilometr....To tak się łeb urywa konkurencji dla tramwajów i kdałubków dawnych linii co?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (44)