Kilasymandry - jak Madagaskar nauczył mnie kochać

2015-12-26 12:00:00(ost. akt: 2015-12-25 21:52:50)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Gimnazjum im. Pawła Nowakowskiego w Starym Dłutowie odbyło się spotkanie z Danielem Kasprowiczwm, świeckim misjonarzem na Madagaskarze, autorem książki „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać”.
Daniel Kasprowicz poprzez barwną opowieść i pokaz slajdów przybliżył uczniom i pracownikom szkoły trud życia na Czerwonej Wyspie, codzienność Malgaszów, żyjących w niewyobrażalnym ubóstwie, atakowanych przez tyfus , trąd, malarię, dur brzuszny, pasożyty, głód i wojny plemienne.

Daniel Kasprowicz opiekuje się na Madagaskarze między innymi dziećmi z domu dziecka - Kilasymandry. Jego opowieść o podążaniu własną drogą, realizowaniu marzeń połączonych z posługą innemu człowiekowi urzekała szczerością i wywołała współczucie w słuchaczach.

W końcowej części spotkania odbyła się promocja książki „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać” autorstwa Daniela Kasprowicza. Dochód z jej sprzedaży w całości przekazywany jest na działalność misyjną dla dzieci, o których książka opowiada, tj.: wyżywienie, edukację, opiekę medyczną i wszystko , co najpotrzebniejsze w Mampikony na Madagaskarze. Książki pana Daniela cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko trafiły do czytelników.

Ponadto społeczność gimnazjum zadeklarowała udział w akcji „Kaszka dla Malgaszka ”, której celem jest zebranie jak największej ilości preparatów żywieniowych typu kaszki dla dzieci głodujących na Madagaskarze.

Dorota Klejnowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DUD #1890400 | 82.160.*.* 26 gru 2015 12:26

    Kto to jest ten Kasprowicz, atakowany przez tyfus , trąd, malarię, dur brzuszny, pasożyty?

    odpowiedz na ten komentarz