"Cicha noc" - koncert kolęd i pastorałek
 [zdjęcia]

2015-12-22 09:54:51(ost. akt: 2015-12-22 09:57:47)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

W piątkowy wieczór, 18 grudnia, w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, odbył się koncert kolęd i pastorałek pod tytułem "Cicha Noc".
Godzinny repertuar wydarzenia wypełniły utwory zaśpiewane głównie przez najmłodszych artystów, podopiecznych sekcji wokalnej lidzbarskiego ośrodka kultury. W programie znalazło się też miejsce dla występu chóru dziecięcego "Biedronki", oraz żeńskiej wielopokoleniowej formacji śpiewaczej "Ach te baby" z Dłutowa – w jej wykonaniu zwracał uwagę chociażby hymn nadchodzącego Spotkania Młodzieży w Krakowie, "Błogosławieni Miłosierni". Warstwę instrumentalną wielu z zaprezentowanych utworów stanowiły tradycyjne aranżacje kolęd przygotowane przez pracowników sekcji instrumentalnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku.

Swoistą formę koncert zawdzięczał konferansjerce wprowadzającej publiczność w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, między innymi poprzez częste nawiązania do polskiej poezji okolicznościowej.

Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, która występy artystów nagradzała gromkimi brawami.

Warto wspomnieć, iż minione wydarzenie było jednym z elementów programu tegorocznych lidzbarskich obchodów Bożego Narodzenia, których ostatnim składnikiem będzie kameralny koncert fortepianowy

"Kolędy i pastorałki polskie" w interpretacji i wykonaniu wirtuoza pianistyki, Stanisława Deji. Na ten koncert zapraszamy w niedzielę 27 grudnia, o godzinie 17.00, do Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Wstęp wolny.

Katarzyna Borowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lok #1888351 | 217.99.*.* 22 gru 2015 14:18

    A MDK w Działdowie dalej spiiiiiiii...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz