„Samolotem nad Jeziorak, statkiem po Jezioraku”. Port zaprasza na spotkanie branży turystycznej

2015-12-15 08:20:11(ost. akt: 2015-12-15 08:38:26)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

„Samolotem nad Jeziorak, statkiem po Jezioraku” – pod takim hasłem w czwartek 17 grudnia w porcie śródlądowym w Iławie odbędzie się spotkanie branży turystycznej, dotyczące organizacji turystyki na terenie powiatu iławskiego w 2016 roku.
Spotkanie będzie okazją do przedstawienia oferty rejsów po Jezioraku, które w 2016 roku organizować będzie Żegluga Ostródzko-Elbląska. Wiadomo, że statki białej floty staną w nowym porcie i obsługiwać będą rejsy spacerowe. Będzie też możliwość wynajęcia jednostek dla grup zorganizowanych. Obecnie trwają rozmowy dotyczące otwarcia stałego przedstawicielstwa żeglugi nad Jeziorakiem.
– Na wodach Jezioraka pojawi się między innymi nowoczesny 62-osobowy statek, który zapewni komfortowe warunki pasażerom indywidualnym, a lokalnemu biznesowi stworzy możliwość wprowadzenia do oferty różnego rodzaju wydarzeń: bankietów, szkoleń czy nawet kolacji, które będą mogły odbywać się na statku – informuje Agnieszka Buczyńska z Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.
– Jestem pewna, że nowa oferta przypadnie do gustu branży turystycznej i turystom wypoczywającym nad Jeziorakiem.
W trakcie spotkania omówione zostaną także możliwości współpracy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury z branżą turystyczną przy budowie produktu turystycznego „Samolotem na Mazury”. Pierwsze umowy w tym zakresie pomiędzy lotniskiem a hotelami z Warmii i Mazur podpisane zostały już w październiku.

W pakiecie będzie też przelot samolotem

Produkt zakłada przygotowanie pakietów turystycznych, obejmujących przelot samolotem, pobyt w hotelu i program wypoczynku.
– Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to szansa dla całego regionu – przyznaje Dominik Markowski z departamentu marketingu lotniska. – Dla mieszkańców Warmii i Mazur to przede wszystkim dostępność zagranicznych celów podróży, dla turystów nieskrępowany dostęp do wielu udogodnień oferowanych przez region – dodaje. Pierwszy rejsowy lot z nowego lotniska przewidziano na 21 stycznia 2016 roku. Spod Olsztyna będzie można polecieć do Krakowa i Berlina, a w przyszłości także do Monachium, Dublina i Oslo.

Powiatowe Centrum Obsługi Pasażera
Na zakończenie podsumowane zostaną pierwsze miesiące funkcjonowania nowego portu nad Jeziorakiem. Obiekt oddany został do użytku w lipcu tego roku. Poza podstawowym zadaniem, jakim jest zabezpieczenie potrzeb wodniaków wypoczywających na Jezioraku, port oferuje wiele atrakcji, a wśród nich między innymi Aleję Żeglarską, Żeglarską Izbę Pamięci i makietę Kanału Elbląskiego. W budynku Centrum Obsługi Pasażerów funkcjonuje ponadto Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, gdzie uzyskać można informacje dotyczące wypoczynku nad Jeziorakiem. Przewidziane jest tam też miejsce dla podmiotu świadczącego usługi gastronomiczne.

W czwartkowym spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Źródło: Port Śródlądowy w Iławie



Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. emeryt #1899794 | 46.186.*.* 6 sty 2016 07:26

    Pani Buczyńska. Nazywanie "BOCIANA" nowoczesnym, komfortowym statkiem to obelga dla całej floty śródlądowej. Poprzednie ptaszki: KORMORAN, PINGWIN, MARABUT, ŁABĘDŻ to są statki , pomimo wieku stanowią namiastkę komfortu i luksusu. Zapewniam Panią,ze jak ludzie to dziwadło zobaczą, odechce się im pływania. A tak na marginesie, co się stało z drugim dziwadłem pod nazwą "CZAPLA"? Została zezłomowana???????

    odpowiedz na ten komentarz

  2. entuzjasta #1882331 | 89.228.*.* 16 gru 2015 08:09

    A dlaczego nie zbudować metra z Szyman do Iławy? Wszak Szymany wkrótce staną się głównym portem lotniczym nie tylko centralnej Europie, lecz na całym kontynencie. I sprawdzą się bezzasadne podejrzenia, że zostały one zbudowane tylko po to by niejaki Protas mógł z nich polatywać do kolejnej swej ukochanej inwestycji, czyli do wypasionych term w Lidzbarku Warmińskim, gdzie jednak nie było żadnych ciepłych podziemnych źródeł. Więc wodę do basenów trzeba podgrzewać w kociołkach na piecu. Kolejną, jakże niesłuszną, opinią jest twierdzenie, że "lotnisko" w Szymanach wkrótce podzieli los podobnego lotniska w Radomiu, które trzeba było zamknąć wkrótce po hucznym otwarciu, ponieważ nie chciał stamtąd latać żaden przysłowiowy pies z kulawą nogą a także nie chciały tam latać żadne linie lotnicze. To może zbudujmy jeszcze w Olsztynie wielką operę lub wielki stadion olimpijski. A skoro już będzie to można by tam zorganizować np. olimpiadę zimową, która przebije swą skalą niedawne igrzyska w Soczi. A co, nie stać na władz wojewódzkich? Pewnie, że stać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Absolwent LO Iława #1882042 | 89.228.*.* 15 gru 2015 19:30

      To się nazywa woluntaryzm. Obecnie podobnie jak za komuny, władni byli pojedynczy ludzie: marszałek wojew., burmistrz, sekretarz PZPR, Oto jedno bydle może zadecydować wybudowanie haki sportowej 40x20 przy szkole ktora uczy 80 uczniów, akwapark geotermalny, którego wodę trzeba podgrzewać, lotnisko z którego odleciał jeden na tydzień samolot z dwoma pasazerami.

      Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

    2. nino #1882036 | 31.61.*.* 15 gru 2015 19:20

      A JAKI PROBLEM WPROWADZIĆ WODNOSAMOLOTY - HYDROPLANY I LĄDOWAĆ Z SZYMAN NA JEZIORAKU Z PASAŻERAMI !!

      odpowiedz na ten komentarz

    3. Oster #1881839 | 46.112.*.* 15 gru 2015 15:02

      Najlepsza lokalizacja to Wilkowo k. Olsztynka, w pobliżu węzeł drogowy "7" i "51" blisko "16" i ważna linia kolejowa. Dobry dojazd z wielu miejscowości województwa i nie tylko. Taka lokalizacja pozwoliłaby dodatkowo zarabiać na obsłudze lotów cargo.

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (7)