Wielki Kiermasz Bożonarodzeniowy [zdjęcia]

2015-12-14 21:18:29(ost. akt: 2015-12-14 21:23:37)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

W niedzielę (13 grudnia) w hali sportowej przy lidzbarskim gimnazjum odbył się pierwszy w najnowszej historii miasta Wielki Kiermasz Bożonarodzeniowy. 

— Kiermasz trwał zaledwie trzy godziny, a jednak wydarzenie to miało nad wyraz bogaty program rozrywkowo-artystyczny, oraz – co najważniejsze zgromadziło dużą liczbę wystawców, oferujących przybyłym gościom swoje produkty — mówi dyrektor MGOK Katarzyna Borowska.

Podczas kiermaszu odbyło się uroczyste rozdanie nagród (dyplomy i wyróżnienia) dla dzieci, które wzięły udział w zorganizowanym niedawno konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. 
Nagrody dla najmłodszych wręczał burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, wraz z zastępcą Januszem Bieleckim. Nie zabrakło oczywiście koncertu kolęd w wykonaniu przedstawicieli lidzbarskich instytucji, firm, przedsiębiorstw, oraz organizacji.

— Zarówno rozdanie nagród dla uzdolnionych plastycznie dzieci (nagrodzone prace prezentowały naprawdę wysoki poziom estetyczny i wykonawczy), jak i koncert kolęd cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności — dodaje pani Katarzyna. — Tradycyjny kiermasz to przede wszystkim wspaniałe, barwne stoiska oferujące gościom wytwory rękodzielnicze, produkty i smakołyki regionalne, jakich próżnych szukać w sklepach dużych sieci handlowych. Lidzbarski Wielki Kiermasz Bożonarodzeniowy zgromadził około trzydziestu wystawców z okolic i regionu. Z pewnością można stwierdzić, że od czasu wrześniowej "Niedzieli Cittaslow" było to "najsmaczniejsze" wydarzenie w Lidzbarku – oferowane bowiem produkty mogły w pełni zadowolić najbardziej nawet wymagające podniebienie, czy wyrafinowany artystycznie gust względem ozdób świątecznych i wytworów rękodzielniczych.

— Wielki Kiermasz Bożonarodzeniowy jest "nową tradycją" w Lidzbarku, która – biorąc pod uwagę zadowolenie gości, wystawców, jak i organizatorów (Burmistza Lidzbarka, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) – na stałe wpisze się w świąteczny krajobraz miasta — podsumowuje dyrektor MGOK. 


oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wesołych świąt #1883148 | 82.160.*.* 16 gru 2015 22:39

  Lidzbark i MDK kwitnie, Powodzenia Pani Dyrektor

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zybi #1881598 | 89.78.*.* 15 gru 2015 09:57

   Poszli na łatwiznę. Połączyli kolędowanie z wymyślonym kiermaszem i cieszą suchara jakby świat zbawili :P

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. lejek #1881435 | 82.160.*.* 14 gru 2015 22:42

   Kiermasz taki sobie był ale gorzej jest z rybami, wyhodowane w małej ilości wody z powodu suszy nie są smaczne.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz