Brązowy sztangista ze Srokowa

2015-12-06 10:25:51 (ost. akt: 2015-12-06 10:33:05)
Jarosław Rutkowski na tle swoich trofeów.

Jarosław Rutkowski na tle swoich trofeów.

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

— Startując w każdych zawodach nie jest się do końca pewnym, jaki osiągnie się wynik. Ale po to jeździ się na zawody, żeby pokazać na co nas stać. Ja uważam swój start za udany — mówi Jarosław Rutkowski, ciężarowiec ze Srokowa.
W Trzciance koło Piły odbyła się kolejna już edycja zawodów w podnoszeniu ciężarów, a konkretnie Międzynarodowy Puchar Europy w kat. Masters. Wystartowało łącznie 40 zawodników, w konkursie wziął też udział reprezentant powiatu kętrzyńskiego - Jarosław Rutkowski.

— Startując w każdych zawodach nie jest się do końca pewnym, jaki osiągnie się wynik. Ale po to jeździ się na zawody, żeby pokazać na co nas stać. Ja uważam swój start za udany — mówi ciężarowiec ze Srokowa.
Rutkowski zajął ostatecznie 3 miejsce. Przy wadze 73 kg w dwuboju zaliczył 183 kg (78 kg rwanie + 105 kg podrzut). Nasz zawodnik startował w grupie wiekowej 45-49 lat. — Przyszły rok jest dla mnie kolejnym wyzwaniem, ponieważ przechodzę do grupy 50-54 lata i już powoli szykuję się na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski.

Jarosław Rutkowski planuje swój najbliższy start na kwiecień przyszłego roku, właśnie na Mistrzostwach Polski. — W maju odbędą się Mistrzostwa Europy w Kazachstanie i tam na pewno nie pojadę, ale intensywnie myślę nad startem w Mistrzostwach Świata, które odbędą się we wrześniu w Niemczech — mówi sympatyczny ciężarowiec. Bez wsparcia z zewnątrz starty takich zawodników, jak Jarosław Rutkowski nie byłyby możliwe. — Chciałbym przekazać duże podziękowania dla starosty Ryszarda Niedziółki za wsparcie finansowe.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #1876477 | 91.199.*.* 8 gru 2015 08:00

    Mistrzostwa Europy w Kazachstanie a Mistrzostwa Świata w Niemczech ...............Ciekawe???????????

    odpowiedz na ten komentarz