Kluczyki do radiowozu oficjalnie przekazane

2015-12-04 14:21:11(ost. akt: 2015-12-05 12:07:43)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Jak już pisaliśmy w ubiegłym tygodniu - Komenda Powiatowa Policji w Działdowie wzbogaciła się o nowe radiowozy. Wczoraj 3 grudnia odbyło się oficjalne przekazanie jednego z nich dla komendy w Lidzbarku.

Przed Urzędem Miasta i Gminy Lidzbark odbyło się oficjalne przekazanie policyjnego radiowozu. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych i lokalnych instytucji, komendant powiatowy policji insp. Arkadiusz Kowal, komendant komisariatu policji w Lidzbarku podinsp. Marek Piętka, sekretarz w Urzędzie Gminy Rybno Jolanta Jędrycka, przewodniczący Rady Miasta w Lidzbarku Tomasz Dudaniec, przewodniczący Komisji Gospodarczej, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska Paweł Ciesielski, Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Lidzbarku Stanisław Grzywacz, ksiądz Dziekan z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lidzbarku Marian Wiśniewski, naczelnik OSP w Lidzbarku Waldemar Iwankowski, wicestarosta powiatu działdowskiego Marian Brandt oraz burmistrz Miasta i Gminy Lidzbark Maciej Sitarek.

— Zakup samochodu dla policji z Lidzbarka był możliwy dzięki wsparciu finansowemu miejscowych władz i instytucji samorządowych tj. wójtów Gminy Rybno i Płośnica i burmistrza Miasta i Gminy Lidzbark oraz władz powiatu działdowskiego. Koszt zakupu nowej corsy to około 40 tysięcy złotych, z czego połowę pokryły samorządy, a połowę Komenda Główna Policji — powiedział oficer prasowy Justyna Nowicka. — Samochód będzie służył policjantom z Komisariatu Policji w Lidzbarku. Skróci czas reakcji podejmowanych policyjnych interwencji i przyczyni się do jeszcze większego bezpieczeństwa mieszkańców Lidzbarka i okolicznych miejscowości.

Kluczyki do pojazdu i pojazd odebrali funkcjonariusze policji z Lidzbarka, podinsp. Marek Piętka oraz st.sierż. Anna Łukaszewska i mł.asp. Jarosław Zalewski.

mn
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. corsa #1881861 | 82.160.*.* 15 gru 2015 15:25

  corsa jest dobra, dla tych policjantów, którzy obsługują tych co maja zielona kartę, bo będą im teraz dowozić 500 sta na dzieciaka, bo oni tacy są wygodni, a o robocie ani nie myślą.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Corsa #1880331 | 31.61.*.* 13 gru 2015 12:01

  Ta corsa to jest dobra jako pierwszy samochód dla osoby która zdobyła dopiero prawo jazdy tylko żeby to była dziewczyna :) W policji zakup bez sensu

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Opinie #1880195 | 31.61.*.* 13 gru 2015 07:51

  Opinie na temat słabości tego pojazdu,mankamentów użytkowania,słabości silnika,ciasnoty wewnątrz były stwierdzone przez policjantów użytkowników z działdowa.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Do 185.122 #1880193 | 31.61.*.* 13 gru 2015 07:48

  Komisariat w Lidzbarku obsługuje również gm.płośnica i rybno.to nie jest warszawa gdzie potrzebny jest mały radiowóz do parkowania.to tereny leśne,drogi polne,jeziora i wertepy.jak takim słabym dziongiem dojechać na brzeg jeziora po klusownika,jak dojechać na włamanie w zimie do domków na rybno kolonia. Śmieszna corsa jest oznakowana i będzie musiała jeździć w normalnym prewencyjnym patrolu,chyba że policjanci z lidzbarka będą tego niekomfortowego i nieekonomicznego dzionga zamieniać jadąc do dużych spraw wracając z małych spraw :)panie szanowny kto Pana tak nakłamał że corsa to samochód dobry dla policji :)można wywnioskować że był tani i na układzie z dilerem Opla zakupiony

  odpowiedz na ten komentarz

 5. do SAMI #1879380 | 185.122.*.* wczoraj, 18:5 #1879937 | 176.103.*.* 12 gru 2015 17:21

  Widać w wypowiedzi małą wiedzę na temat pracy policyjnej.W Policji nie ma podziału na radiowozy przynależne do danej grupy czynności policyjnych.Piszesz iż jest to samochód dla dzielnicowych,to jak dzielnicowy będzie w terenie i wypadnie mu interwencja gdzie będzie musiał zatrzymać agresywnego pijaka to jak-najpierw przed interwencją przyjedzie na Komendę zamienić samochód na większy?Przecież to totalna bzdura.Radiowóz ma być uniwersalny w zależności od danej sytuacji-do pościgu,do zatrzymania i przewozu agresywnych osób,do przewozu psa służbowego na miejsce zdarzenia itp.Nie ma podziału na radiowozy do małych i dużych dochodzeń i do załatwiania spraw. Jak wyobrażasz sobie zadymę w sylwestra w Lidzbarku gdzie z ulicy trzeba będzie zatrzymać trzy agresywne osoby do wyjaśnienia.Gdzie zostaną wsadzeni-do corsy na tylne siedzenie?Skąd wiesz iż wieżli zatrzymanego a nie kolegę podrzucali po balandze do domu?Na czole miał napisane jestem zatrzymany:) Zły zakup-pieniądze wyrzucone w błoto-najlepszym radiowozem uniwersalnym do policyjnej roboty na ulicy jest radiowóz wyposażony w tylnej części w klatę,dający bezpieczeństwo policjantom podczas zatrzymania,takim którego psa przewieziesz na tropienie i na wypadku drogowym masz gdzie usiąść i przesłuchać swobodnie świadka. Corsa radiowóz w policji-kula w płot,pieniądze w błoto.Tylko laik nie znający policyjnej roboty w terenie zgodził się na zakup corsy.Zresztą widać tego laika na zdjęciach powyżej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (24)