Wigilijna opowieść

2015-11-30 14:08:58(ost. akt: 2015-11-30 14:13:54)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Coraz bliżej święta… 24 listopada w świąteczny nastrój wprowadził nas koncert muzyczny poświęcony kolędom i pastorałkom z różnych stron świata.
„Opowieść wigilijna” to opowieść o tradycjach dnia poprzedzającego Boże Narodzenie. Przy dźwiękach piosenki „Pada śnieg” święty Mikołaj wraz z reniferem odwiedzili różne kraje. Swoją podróż rozpoczęli w Niemczech, gdzie narodził się zwyczaj ubierania drzewka świątecznego i gdzie powstała najsłynniejsza kolęda „Cicha noc”. Trafili też do Rosji, Anglii i Francji, aż dotarli do Hiszpanii, a potem do Boliwii w Ameryce Południowej – tam podziwiali szopki bożonarodzeniowe. W Stanach Zjednoczonych święty Mikołaj zostawił prezenty w skarpecie zawieszonej na kominku i wysłuchał piosenki świątecznej.

Na zakończenie spotkania z muzyką odbył się konkurs, podczas którego uczestnicy śpiewali fragment wybranej przez siebie kolędy. Konkurs wygrały Malwina Buniowska z klasy IIc i Magdalena Maślankowska z klasy IIIb.
Artyści z Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna życzą wszystkim spokojnych i zimowych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszają na kolejne koncerty muzyczne w nowym roku.
Joanna Maksymiuk


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wigilijna #1870262 | 31.61.*.* 1 gru 2015 10:28

    Zgadzam się z przedmówcą. Za szybko komercjalizuje się Boąenarodzenie. Ozdoby i kolędy tuż przed świętami. Teraz można zacząć szukać potraw na Wigilię http://www.przepis-kulinarny.pl/potrawy- wigilijne-5-5.html

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. ... #1869611 | 185.103.*.* 30 lis 2015 15:26

    Niedługo kolędy dzieci będą śpiewać w czerwcu. Nie wolno wprowadzać do kalendarza bałaganu. Święta przypadają w końcu grudnia i wtedy śpiewanie kolęd ma wydźwięk prawidłowy. " Klęcząca" postawa szkół i kadry nie zna umiaru ani granic.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz