Policjanci czytali uczniom

2015-11-30 09:58:33(ost. akt: 2015-11-30 10:02:13)

Autor zdjęcia: Irena Sołoducha

We wtorek (24 listopada) uczniowie Szkoły Podstawowej w Lelkowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Posterunku Policji w Pieniężnie, którzy przyłączyli się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Kierownik PP w Pieniężnie asp. sztab. Monika Strogowska i sierż. sztab. Paweł Sołoducha (absolwent naszej szkoły) przeczytali uczniom rozdziały z książki Miś Uszatek. Książkę zakupiono w ramach programu „Książki naszych marzeń”. W dalszej części spotkania policjanci przedstawili zagadnienia z zakresu kryminalnego, prewencyjnego i ruchu drogowego oraz odpowiedzieli na zadane pytania.

Nauczyciel bibliotekarz Irena Sołoducha poinformowała o działaniach związanych z programem „Książki naszych marzeń”. Zaprosiła uczniów do biblioteki, aby wypożyczali i czytali książki o których marzyli.

Dyrektor Zespołu Szkół Iwona Chojecka podziękowała funkcjonariuszom Policji oraz organizatorom za miłe i pouczające spotkanie.

Następnego dnia, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, na zajęciach dydaktycznych, bibliotecznych oraz świetlicowych uczniowie czytali książki o misiach, oglądali film „Miś Uszatek - Motorek” i bawiąc się śpiewali Stary niedźwiedź mocno śpi.

Powyższe działania mają na celu promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.

Uczestnicy


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jupi #1869542 | 89.71.*.* 30 lis 2015 14:05

  ooo, umieją?:o

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dziadek #1869381 | 109.197.*.* 30 lis 2015 10:23

   Super spraw.Pani Kierownik PP Pieniężno-przeprowadzajcie regularnie wykłady na tzw.,,Kartę rowerową,,wśród uczniów...bo czym skorupka za młodu.... a na pewno poprawi to bezpieczeństwo w ruchu drogowym i uchroni uczniów/nasze dzieci/ przed kalectwem lub śmiercią.Pozdrawiam Miśków

   odpowiedz na ten komentarz