Podziękowania dla honorowych krwiodawców

2015-11-24 20:27:48 (ost. akt: 2015-11-24 20:37:39)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Doroczna akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa gościła w Kurzętniku. Było sporo ciepłych słów skierowanych do honorowych krwiodawców, odznaczenia i upominki.
Do gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku zaproszono honorowych krwiodawców zrzeszonych w klubach i grono osób wspierających ideę krwiodawstwa. Sporo z nich obdarowano upominkami oraz odznaczeniami pecekowskimi.

Odznaczenie Honorowe PCK — IV stopnia otrzymała Ewa Czychewicz, mieszkanka Iławy. Dalej były Odznaczenia Związku Honorowych Dawców Krwi. Po oddaniu 18 litrów krwi odznaczenie Istopnia wręczono Robertowi Dziodko z Nowego Miasta, Edwardowi Żebrowskiemu z Krotoszyn, Jackowi Ławickiemu i Sławomirowi Barbarskiemu z Bratiana, Lucynie Dachowskiej i Dariuszowi Jankowskiemu z Kurzętnika.

Warto nadmienić, że krwiodawcy zrzeszeni są w klubach działających na terenie powiatu nowomiejskiego. Przy Rejonowym Zarządzie PCK, przy komendzie powiatowej straży i w klubie HDK przy nowomiejskiej „Norwidówce”. Halina Kleinowska z zarządu rejonowego PCK wyjaśnia, że regularnie krew oddaje również spora grupa wolontariuszy wywodzących się z różnych szkół. ul

Pozostałych krwiodawców uhonorowanych odznaczeniami i te osoby którym podziękowano na uroczystości, wymienimy na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”.

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dawca #1866794 | 5.172.*.* 26 lis 2015 16:02

    Niemcy płacą za krew ale 20-30 euro za jedną donacje czyli na paliwo tam i z powrotem z NML ci wystarczy

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. oki #1865734 | 85.202.*.* 25 lis 2015 11:14

    Krew od honorowych krwiodawców dla koncernów farmaceutycznych? W środowisku wrze Chcesz honorowo oddać krew? W kwestionariuszu, który wcześniej wypełniasz, musisz podpisać zgodę, że twoja krew może zostać odpłatnie przekazana koncernom farmaceutycznym, które wyprodukują z niej leki. Bez takiego podpisu nie ma mowy o 'honorowej' donacji. Wszystko zgodnie z ustawą. TYLKO DLACZEGO MY O TYM NIE WIEMY , ŻE KTOŚ NA NASZEJ DOBREJ WOLI ROBI8 KASĘ ???????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????? ???????????????????? W Niemczech można oddać krew nieodpłatnie w placówkach prywatnych oraz za grubą kasę w placówkach firm farmaceutycznych. U nas ustawa zabrania odpłatnego oddawania krwi, więc państwo postanowiło wykorzystać tą sytuację i zarabiać na honorowych krwiodawcach. Nasze państwo zaczyna przypominać mafię

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)