Przez lata pisali pisma i petycje wreszcie mają chodnik przy Leśnej

2015-11-23 15:23:32(ost. akt: 2015-11-23 15:29:34)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Mieszkańcy osiedli Kolonia Warszawska i Sienkiewicza wreszcie doczekali się chodnika wzdłuż ulicy Leśnej w Morągu. Teraz bezpiecznie mogą się nim chodzić dzieci do szkoły i ich rodzice, a także osoby starsze.
Sprawa chodnika wzdłuż ulicy Leśnej ciągnęła się od lat. Mieszkańcy pisali w tej sprawie pisma do zarządu powiatu i Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie. Pod petycją podpisało się wówczas 200 osób.
Inicjatywę mieszkańców Kolonii Warszawskiej popierał także burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski. Również skierował pismo do zarządu powiatu w tej sprawie. Zarząd Dróg Powiatowych twierdził, że chodnik powstanie, nie potrafił jednak określić kiedy. O tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie

Nareszcie mieszkańcy Osiedla doczekali się chodnika. Mogą teraz bezpiecznie przemieszczać się z Osiedla do centrum miasta.
— Mieszkańcy osiedla Kolonii Warszawskiej dziękują władzom powiatu, władzom miasta za chodnik, który powstał przy ulicy Leśnej-Chopina — mówią mieszkańcy. — Dziś widać, jak bardzo był potrzebny mieszkańcom naszego osiedla ze względów bezpieczeństwa. Teraz jest już wreszcie bezpiecznie. I jest to też wygodna droga na spacery. Jeszcze raz dziękujemy!

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Były mieszkaniec Morąga #1865196 | 79.191.*.* 24 lis 2015 20:31

  Uważam, że Morą winien starać się o przywrócenie stanu miasta powiatowego. Myślę, że istniałaby na to duża szansa. Mamy nowy Rząd, nowego Prezydenta i w nich pokładamy wielkie nadzieje i to co kiedyś niszczono można by w tej chwili odbudować. Władze Morąga winny zareagować na tę propozycję. Byłaby to wielka korzyść dla tego Miasta. Życzę podjęcia tematu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xxx #1864614 | 31.61.*.* 24 lis 2015 09:23

   ruch na chodniku jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu

   odpowiedz na ten komentarz

  2. olga #1864285 | 46.186.*.* 23 lis 2015 22:09

   to dopiero fachowcy chodnik robili złe połaczenie

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)