Trzeba się nagimnastykować, by móc cieszyć się sukcesem

2015-11-17 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-23 09:53:46)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Trwa 55. plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur. Kto zasługuje na to, żeby znaleźć się w złotej dziesiątce? Czekamy na państwa głosy! O kilka kandydatur poprosiliśmy młode gimnastyczki z UKS SMS Olsztyn.
Gimnastyczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Gietkowskiej w Olsztynie odwiedziliśmy podczas wieczornego treningu. Na zewnątrz było już ciemno, ale sala gimnastyczna tętniła życiem. Niech nikogo nie zmylą jednak kolorowe materace i równoważnie, bo treningi gimnastyczne do kolorowych i lekkich nie należą.

— Pracujemy niejednokrotnie ciężej od innych sportowców, to są tysiące powtórzeń — mówi Beata Lewalska, trenerka gimnastyki i prezes UKS SMS Olsztyn. — Treningi mamy sześć razy w tygodniu po cztery godziny, a do tego dochodzi jeszcze szkoła. Dziewczyny są w szkole od 7:30 do 18, ale choć może to brzmieć to niewiarygodnie, te cztery godziny mijają bardzo szybko. Czasami pojawiają się pytania: To już koniec?.

W sali spotykamy Zosię Rajewską, Dominikę i Gabrielę Jeznach i Agatę Boraczyńską. Zgodziły się poświęcić nam kilka minut. Dziewczyny nie wyglądają na zmęczone, zarażają uśmiechem i energią. Agata jest jedną z kandydatek w plebiscycie. Czy będzie głosowała? Jeśli tak, to na kogo? Może na siebie? — Na pewno! — śmieje się młoda gimnastyczka. — Rodzice, znajomi, dziadkowie i sąsiedzi są już powiadomieni, będziemy kupować gazety i wysyłać kupony.

Agata to jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek, brązowa medalistka mistrzostw Polski w wieloboju, a także srebrna na poręczach i brązowa w skoku.

Na kogo dziewczyny będą głosować w plebiscycie? — Jak to na kogo? Na Agatę! — zapewnia Zosia Rajewska. — No i pewno na Paulę Plichtę. Są też absolwenci naszej szkoły, których warto docenić, jak choćby kajakarz Denis Ambroziak czy biegacz Karol Zalewski.

W ubiegłym lekkoatleci musieli uznać wyższość reprezentantów innych sportów. Na czele znalazł się plebiscytowy weteran, Krzysztof Hołowczyc. — „Hołek” już swoje wygrał, teraz pora ustąpić miejsca młodszym — śmieje się Beata Lewalska. — Świetna jest Joanna Jędrzejczyk, która osiąga w swojej dyscyplinie sukcesy międzynarodowe... Byłoby miło gdyby Agacie czy Pauli udało się wygrać, ale będzie trudno, bo nasza dyscyplina nie jest tak popularna. Ale na pewno będziemy głosować na dziewczyny. Będziemy walczyć, bo na tym polega sport.

Oprócz sportowców wybieramy też wydarzenie roku. Dziewczyny oczywiście wspominają niedawne gimnastyczne mistrzostwa Polski do lat 14, w których startowały ich młodsze koleżanki, oraz letni siatkarski Grand Slam na plaży miejskiej.

łw


• Patrycja Adamczyk (lekka atletyka, aPolonia Pasłęk) — mistrzyni i rekordzistka Polski juniorek młodszych w siedmioboju (5219 pkt). Uczestniczka mistrzostw świata.

• Przemysław Adamski (lekka atletyka, UKS Atos Woźnice) — jeden z bardziej utalentowanych sprinterów młodego pokolenia. Wicemistrz Europy juniorów w sztafecie 4x100 m, podwójny brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów (100, 200 m).

Prezes Adam Seroczyński i • Denis Ambroziak (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — reprezentant Polski. Najbardziej utalentowany sprinter w kraju. Siódme miejsce w mistrzostwach Europy, szóste (K-1 200) i czwarte (K-2) w MP.

Marcin Bachanek• Marcin Bachanek (łyżwiarstwo szybkie, UKS Viking Elbląg) — sześciokrotny mistrz Polski juniorów na dystansach: 500, 1000, 1500, 3000, 5000 m oraz w wieloboju. Rekordzista Polski na 5000 m (6,46,61).

• Agata Barwińska (żeglarstwo, MOS Iława) — w tym roku wywalczyła m.in. trzecie miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy, była też dziewiąta w seniorskich ME. Do tego zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski seniorek, a rywalizację żeglarek do lat 21 wygrała bez większego problemu. Kandydatka do igrzysk w Rio.

• Bartosz Bednorz (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — niezły indywidualnie sezon (pierwszy w takim wymiarze w PlusLidze) zaowocował powołaniem do szerokiej kadry narodowej. W fazie grupowej Ligi Światowej zaliczył debiut w reprezentacji, a z drugą kadrą zdobył brązowy medal Ligi Europejskiej.

• Agata Boraczyńska (gimnastyka, UKS SMS Olsztyn) — jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek, brązowa medalistka MP w Szczecinie w wieloboju, a także srebrna na poręczach i brązowa w skoku. Wspólnie z koleżankami z klubu zwycięstwo w drużynowych MP juniorek w Zabrzu.

Janusz Bucholc, kapitan Stomilu Olsztyn.• Janusz Bucholc (piłka nożna, Stomil Olsztyn) — kapitan oraz mocny punkt zespołu na boisku i poza nim. Wiosną 2015 roku wspólnie z kilkoma piłkarzami Stomilu zainicjował pikietę w olsztyńskim ratuszu, która zaowocowała powołaniem spółki akcyjnej.

• Konrad Bukowiecki (lekka atletyka, Gwardia Szczytno) — niedawno uznany przez European Athletics wschodzącą gwiazdą europejskiej "królowej sportu"! 18-latek ze Szczytna zaczął rok od znakomitego szóstego miejsca w halowych ME seniorów w Pradze (rek. życ. 20,46), latem został w Eskilstunie mistrzem Europy juniorów (22,62 — rekord MEJ i rek. Pol. do lat 20), a jesienią ustanowił seniorską kulą (7,26 kg) nieoficjalny rekord świata juniorów na otwartym stadionie — 20,78. Brązowy medalista MP seniorów w Krakowie, a także złoty (kula) i srebrny (dysk) juniorskich MP w Białej Podlaskiej. Uczestnik MŚ w Pekinie.

• Michał Burczyński (bojery, AZS UWM Olsztyn) — brązowy medalista mistrzostw świata, wicemistrz Europy.


• Luis Carstens (motocross, Motoklub Grabinek) — wicemistrz Polski w klasie MX 2, członek ekipy okręgu warmińsko-mazurskiego, która zdobyła drużynowe wicemistrzostwo Polski.

Żaneta Cieśla próbowała swoich także w boksie i to z dużymi sukcesami, między innymi czterokrotnie zdobywała tytuł wicemistrzyni Polski seniorek• Żaneta Cieśla (kick-boxing, Polonia Pasłęk) — złota medalistka Pucharu Świata w Innsbrucku (Austria) w wadze 50 kg w formule kick-light oraz mistrzyni Polski (full-contact i lov-kick).

Jacek Ciszkowski• Jacek Ciszkowski (paralotniarstwo, Aeroklub Elbląski) — złoty medalista motoparolotniowych slalomowych mistrzostw świata.

Joanna Czerniewska i jej brązowy medal za walki w mistrzostwach Europy juniorów• Joanna Czerniewska (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów w walkach +65 kg.

Adam Binięda (z lewej) i Sebastian Chrzanowski• Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda (rajdy samochodowe, Schwarte Milfor Rally Team) — olsztyńsko-bartoszycka załoga zwyciężyła w Szutrowym Pucharze Polski. Cykl składał się z sześciu rund i w każdej zajmowali miejsce na podium. Wygrali Rajd Kormoran, Rajd Nowomiejski, Lewickie Rally Sprint i Gródek Rally Sprint, byli drudzy w Rajdzie Warmińskim oraz trzeci w Warmińskich Szutrach.

• Monika Czerniak (pływanie, Kormoran Olsztyn) — srebrna (400 m st. dow.) i brązowa (200 i 1500 m st. dow.) medalistka mistrzostw Polski, wicemistrzyni Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Zwyciężczyni finału B na 400 m st. dow. w mistrzostwach Francji.

• Anna Dąbrowska (taekwondo ITF, Start Olsztyn) — w mistrzostwach Europy zdobyła cztery medale (3 złote, 1 srebrny), natomiast w mistrzostwach świata wywalczyła srebro w indywidualnych technikach, brąz w walkach oraz dwa medale w konkurencjach drużynowych.

Artur Zieliński (z lewej) i Adrian Durma (z prawej) są w mistrzowskiej formie. W środku ich trener Piotr Lichociński­• Adrian Durma (kick-boxing, Elbląski Klub Karate) — złoty medal MP w wadze 74 kg w formule light-contact, brązowy medalista PŚ (Innsbruck) w formule kick-light.

Julian Falkowski• Julian Falkowski (podnoszenie ciężarów, Meyer Elbląg) — czterokrotny rekordzista oraz mistrz Warmii i Mazur w wadze 105 kg. Ósmy zawodnik mistrzostw świata do lat 20, szóste miejsce na ME.

• Marcin Głębocki (piłka ręczna, Meble Wójcik Elbląg) — jeden z najlepszych od lat bramkarzy w I lidze.


Robert Graczyk (z lewej) i Tomasz Zakrzewski w USA• Robert Graczyk (bojery, MKŻ Mikołajki) — srebrny medalista mistrzostw świata.


• Patrycja Grześkowiak (sporty walki, Andrex Elbląg) — 9. zawodniczka MŚ w kumite, z reprezentacją Polski wywalczyła brązowy medal w turnieju drużynowym.

• Krzysztof Hołowczyc (automobilizm, Monster Energy X-raid Team, Lotto Team) — w styczniu osiągnął kolejny wielki sukces w karierze, zajmując, wspólnie z francuskim pilotem Xavierem Panserim, trzecie miejsce w legendarnym Rajdzie Dakar. W sierpniu wygrał prestiżowy Rajd Baja Poland.

• Karol Jabłoński (bojery/żeglarstwo, Baza Mrągowo) — mistrz świata i mistrz Europy w żeglarstwie lodowym. Czołowy sternik świata. Dowodzony przez niego jacht z norweską załogą zwyciężył w Spring Regatta na Karaibach, trzecie miejsce w regatach match-racingowych Pucharu Świata w Sopocie.

Igor Janik• Igor Janik (szachy, EKSz Start Elbląg) — mistrz Polski juniorów do lat 16 w szachach szybkich i błyskawicznych. Wicemistrz kraju w szachach klasycznych. 11. zawodnik mistrzostw Europy.

Mrągowianin Tomasz Januszewski (pierwszy z lewej) wspólnie z Jackiem Nowakiem zdobył złoty medal regat ISAF SAILING WORLD CUP FINAL 2014 w Abu Dhabi• Tomasz Januszewski/Jacek Nowak (żeglarstwo, AZS UWM Olsztyn) — siódma załoga mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie 49er.

• Małgorzata Jasińska (kolarstwo, Cipollini) — reprezentantka Polski, mistrzyni kraju seniorek w wyścigu ze startu wspólnego, pierwsze miejsce w wieloetapowym Premondiale Giro Toscana, piąte w Giro del Emilia Internazionale Donne Elit. Uczestniczka Giro d’Italia. 21. miejsce w mistrzostwach świata.

• Marta Jaskulska (kolarstwo, Warmia Biskupiec) — reprezentantka Polski. Najlepsza w kraju juniorka młodsza. Mistrzyni Polski w jeździe na czas, przełajowa mistrzyni kraju. Zwyciężczyni wielu krajowych wyścigów.

• Joanna Jędrzejczyk (MMA, Berkut Arrachion Olsztyn) — w marcu 2015 olsztynianka została w Dallas mistrzynią UFC w wadze słomkowej (po znokautowaniu Amerykanki Carli Esparzy). To pierwsza Europejka w historii, która zdobyła pas tej najbardziej prestiżowej organizacji w mieszanych sztukach walki. Podczas czerwcowej gali UFC Fight Night w Berlinie obroniła tytuł po jednostronnej walce z Jessicą Penne (USA). Numer jeden na świecie w kategorii słomkowej kobiet według fachowego portalu Sherdog.com.

Mateusz Kamiński niedługo wystartuje w Baku• Mateusz Kamiński (kanadyjki, OKSW Olsztyn) — reprezentant kraju. Jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia w Polsce.Trzecie miejsce w długodystansowych mistrzostwach świata w Mediolanie w C-1 5000. Czołowe lokaty w regatach Pucharu Świata, m.in. 2. miejsce w C-2 1000 w portugalskim Montemor-o-Velho.

• Jakub Kochanowski (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn/SMS PZPS Spała) — środkowy, kapitan reprezentacji Polski kadetów, z którą wygrał w 2015 wszystko, co było do wygrania: mistrzostwa Europy w Turcji, Europejski Festiwal Młodzieży Europy w Tbilisi oraz mistrzostwa świata w Argentynie!

• Aleksandra Kowalczuk (taekwondo WTF, AKS OSW Start Olsztyn) — triumfatorka prestiżowych turniejów: Grece Open, US Open w Orlando i Turkish Open; jest najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką w rankingach WTF (7. w rankingu światowym w kat. +73 kg i 15. w rankingu olimpijskim w kat. +67 kg).

Maciej Kowalewicz reprezentuje barwy Gwardii Olsztyn. Jeszcze...• Maciej Kowalewicz (strzelectwo, Gwardia Olsztyn) — mistrz Polski młodzików i złoty medalista Olimpiady Młodzieży w karabinie pneumatycznym.

• Katarzyna Kozakiewicz (kanadyjki, Koszałek Opałek Węgorzewo) — reprezentantka Polski. 8. miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy w C-1 500. Medalistka mistrzostw Polski juniorek, mistrzyni Polski juniorek w C-1 w maratonie oraz w długodystansowych mistrzostwach Polski.

Kacper Kozłowski• Kacper Kozłowski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — od lat jeden z czołowych polskich czterystumetrowców, brązowy medalista MP z Krakowa (400 m), podwójny srebrny medalista akademickich MP w Łodzi (200, 400 m), uczestnik drużynowych ME w Czeboksarach (400 m). Z reprezentacyjną sztafetą 4x400 m czwarty w VI Igrzyskach Wojskowych w Mungyeongu, reprezentant kraju na MŚ w Pekinie.

• Karol Królik (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) — najlepszy strzelec szóstej drużyny I ligi. W minionym sezonie zdobył 141 bramek. Kapitan zespołu.

Bartłomiej Kubkowski• Bartłomiej Kubkowski (pływanie, Kormoran Olsztyn) — młodzieżowy mistrz Polski na 400 m st. zm. i wicemistrz Polski seniorów na tym dystansie.

• Cezary Lewko (motocross, Motoklub Olsztyn) — wicemistrz Polski w klasie MX 2 Junior, zwycięzca rywalizacji o Puchar Polski w klasie MX 2 Junior, wicemistrz serii mistrzostw strefy Polski północnej, członek ekipy z Warmii i Mazur, która zdobyła wicemistrzostwo Polski.

• Martyna Lisiecka (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — reprezentantka Polski, trzecia zawodniczka młodzieżowych mistrzostwach Europy w K-4 500, mistrzyni Polski w K-1 w maratonie, brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski w K-1 500, 4. miejsce w MP seniorek w K-1 1000.

• Piotr Majewski (judo, Tomita Elbląg) — młodzieżowy mistrz Polski w wadze 90 kg.


• Marcin Malewski (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) — jeden z podstawowych zawodników olsztyńskiego pierwszoligowca.


W Warszawie Joanna Markiewicz była najskuteczniejszą zawodniczką KKS (23 pkt)• Joanna Markiewicz (koszykówka, KKS Olsztyn) — kapitan zespołu i filar pierwszoligowej drużyny.


• Zuzanna Matysiak (kajakarstwo, Baza Mrągowo) — reprezentantka Polski. Wicemistrzyni świata juniorek w K-2 500, 4. miejsce w K-4 500. Mistrzyni Polski juniorek w K-1 500.

Dawid Michelus• Dawid Michelus (boks, Kontra Elbląg) — mistrz Polski seniorów w wadze 60 kg. Reprezentant Polski w światowej lidze WSB.

• Magdalena Mielnik (triathlon, WMKS Olsztyn) — reprezentantka kraju. Medalistka mistrzostw Polski. 3. miejsce w igrzyskach wojskowych w koreańskim Mungyeong.

• Karolina Miętka (boks, Kontra Elbląg) — wicemistrzyni Polski seniorek w wadze 51 kg.


• Alicja Minczewska (koszykówka, KKS Olsztyn) — rozgrywająca. Jedna z najskuteczniejszych zawodniczek I ligi w poprzednim i obecnym sezonie.

Pochodzący z Ostródy Aleksander Miśta pierwszy dzień mistrzostw zakończył na 4. miejscu• Aleksander Miśta (szachy, Ostródzianka) — mistrz świata w drużynie w rozwiązywaniu zadań szachowych.


Kacper Oleszczuk trenuje rzut oszczepem od siedmiu lat. W klubie mówią o nim, że jest utalentowany, solidny, pracowity i że warto w niego inwestować • Kacper Oleszczuk (lekka atletyka, Polonia Pasłęk) — młodzieżowy mistrz Europy z Tallinna z 11. wynikiem w historii polskiego oszczepu (82,29). Złoty medalista młodzieżowych MP w Białymstoku i szósty zawodnik seniorskich MP w Krakowie.

• Tomasz Orzeł (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) — libero drużyny, która wygrała w Olsztynie finałowy turniej mistrzostw Polski, a także mistrz kraju w siatkówce plażowej (w parze z Jakubem Kupczałojciem) oraz MVP imprezy. Uczestnik mistrzostw Europy niesłyszących w Paryżu, gdzie Polacy zajęli siódme miejsce.

• Krzysztof Pielowski (pływanie, Kormoran Olsztyn) — reprezentant Polski. Trzecie miejsce w mistrzostwach kraju seniorów na 1500 m. Brązowy medalista mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, 5. miejsce na uniwersjadzie w koreańskim Gwangju w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych.

• Paula Plichta (gimnastyka, UKS SMS Olsztyn) — najlepsza olsztyńska gimnastyczka, reprezentantka kraju m.in. na I Igrzyska Europejskie w Baku. Aż czterokrotna medalistka MP seniorek w Szczecinie — brązowa w wieloboju, a także złota w skoku i ćwiczeniach wolnych oraz srebrna na poręczach. Razem z koleżankami trzecia w drużynowych MP w Zabrzu. W skoku, swojej koronnej konkurencji, czwarta w Pucharze Świata w Cottbus.

• Anna Puławska (kajakarstwo, Baza Mrągowo) — reprezentantka Polski. Srebrna medalistka młodzieżowych mistrzostw świata w K-2 500, brąz młodzieżowych mistrzostw Europy w K-4 500. Była też czwarta w K-2 500 i ósma w K-1 200. Mistrzyni kraju juniorek w K-1 200.

• Andrzej Regin (lekka atletyka, Gwardia Szczytno) — brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy w Tallinnie (z rekordem życiowym 19,08), a także młodzieżowy mistrz Polski z Białegostoku.

• Szymon Rekita (kolarstwo, Warmia Biskupiec) — reprezentant kraju. Młodzieżowy mistrz Polski w jeździe na czas. Uczestnik mistrzostw świata i Europy. Zwycięzca i czołowy kolarz w wielu wyścigach krajowych i zagranicznych.

• Maciej Rudol (siatkówka plażowa, Zryw Volley Iława) — w parze z Maciejem Kosiakiem (UKS SMS Łódź) wygrał turniej CEV Satellite w Skopje i był trzeci w Vaduz. Czwarte miejsce w MP seniorów w Krakowie, a także udział w Igrzyskach Europejskich w Baku (1/8 finału).

Natalia Rutkowska w mistrzostwach świata będzie pierwszą rezerwową w trzech konkurencjach• Natalia Rutkowska (kolarstwo, WMKS Olsztyn) — jedna z najlepszych polskich zawodniczek w kolarstwie torowym. Reprezentantka kraju, czterokrotna wicemistrzyni Polski, w mistrzostwach Europy była czwarta w wyścigu drużynowym.

Maciej Sarnacki ma pełne prawo być zadowolony z mijającego roku• Maciej Sarnacki (judo, Gwardia Olsztyn) — zdobywając w Kielcach już po raz czwarty z rzędu (!) tytuł mistrza Polski w kat. +100 kg, potwierdził, że jest bezdyskusyjnym numerem jeden w kraju w najcięższej wadze. Pierwszy od ośmiu lat polski zwycięzca Pucharu Świata w Warszawie oraz brązowy medalista prestiżowych zawodów Grand Slam w Tiumeniu. Najwyżej sklasyfikowany Polak w światowym rankingu kwalifikacyjnym na igrzyska Rio 2016 (15. pozycja), uczestnik Igrzysk Europejskich w Baku i mistrzostw świata w Astanie.

Ewa Sielicka• Ewa Sielicka (piłka ręczna, Start Elbląg) — jedna z najlepszych bramkarek w kraju. Walnie przyczyniła się do zajęcia 4. miejsca w Superlidze przez drużynę Startu.

• Piotr Skiba (piłka nożna, Stomil Olsztyn) — miał wielki udział w sukcesach zespołu. W 2015 roku zasłynął także jako "obrońca szalika Dumy Warmii".

• Kamila Stromowska (short track, Orzeł Elbląg) — reprezentantka Polski, jedna z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia. Wielokrotna mistrzyni i medalistka mistrzostw Polski.

• Tomasz Szewczak (ju jitsu, Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju Jitsu i Judo) — żywa legenda europejskiego i światowego ju jitsu. W 2015 r. już po raz dziewiąty (!) w karierze został w Katowicach mistrzem Polski (kat. 94 kg), a w czerwcu siódmy raz stanął na podium mistrzostw Europy, tym razem zdobywając brązowy medal w holenderskim Almere. Drugi zawodnik na świecie w kat. 94 kg w rankingu Międzynarodowej Federacji Ju Jitsu (JJIF).

Jiri Vrablik• Jiri Vrablik (tenis stołowy, Dekorglass Działdowo) — czołowy zawodnik Superligi, poprowadził działdowian do pierwszego w historii klubu medalu mistrzostw Polski.

• Katarzyna Wanatowska (judo, Truso Elbląg) — młodzieżowa wicemistrzyni Polski w wadze +78 kg.


• Manuela Wikieł (pływanie, AZS UWM Olsztyn) — srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorek i młodzieżowych MP na 800 m st. dow. Młodzieżowa wicemistrzyni kraju w sztafetach 4x100 i 4x200 m st. dow., 4. na 1500 m.

• Pola Wygonowska (tenis, UKS RP Sport Olsztyn) — mistrzyni Polski w singlu i deblu do lat 12, numer jeden w rankingu PZT w kategorii skrzatek.

• Joanna Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) — wicemistrzyni Polski na 1500 m, młodzieżowa wicemistrzyni kraju na 4x100 i 4x200 m st. dow.

• Paulina Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) — podwójna (50 i 200 m st. klas.) wicemistrzyni Polski seniorek i brązowa medalistka na 100 m st. klas. Młodzieżowa mistrzyni kraju na 50 m st. klas., wicemistrzyni na 100 i 200 m st. klas. oraz na 4x100 i 4x200 m st. dow.

• Karol Zalewski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — od paru sezonów najlepszy polski sprinter, który w 2015 został w Pradze halowym wicemistrzem Europy seniorów w sztafecie 4x400 m, a w lipcu — jako pierwszy specjalista od sprintów — obronił w Tallinnie tytuł młodzieżowego mistrza Europy (200 m). Zdobył też srebro MME w biegu rozstawnym 4x400 m. Reprezentant kraju m.in. na mistrzostwa świata sztafet World Relay w Nassau (4. na 4x200 m) oraz na DME w Czeboksarach i MŚ w Pekinie. W kraju zdobył m.in. złoto na 200 m i srebro na 100 m podczas seniorskich, a także złoto na 200 m podczas młodzieżowych MP, a u progu sezonu – dwa złota halowych MP w Toruniu (200, 400 m)!

Artur Zieliński zdobył podczas mistrzostw Polski w Lesznie dwa medale: jeden złoty i jeden brązowy
• Artur Zieliński (kick-boxing, Elbląski Klub Karate) — w wadze 81 kg na mistrzostwach Polski w formule point-fight wywalczył złoty medal, a w formule light-contact brąz.

• Karol Zbutowicz (pływanie, Kormoran Olsztyn) — reprezentant kraju. Najlepszy polski zawodnik młodego pokolenia (17 lat) w stylu zmiennym. Mistrz Polski seniorów na 400 m. Rekordzista Polski juniorów. Brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku na 400 m st. zm. (9. na 4x200 m st. dow.). Wielokrotny medalista MP juniorów. 1. miejsce podczas wielomeczu juniorów w Izraelu.

Autor zdjęcia: Michał Derewecki

• Jędrzej Żuralski (sporty motocyklowe, Wiraż Bartoszyce) — wicemistrz Polski w wyścigach supermoto (tor+teren), drużynowy mistrz Polski, mistrz Litwy, członek kadry narodowej, z którą startował w drużynowych mistrzostwach świata (15. miejsce, najlepsze w historii polskich startów).


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.