To nie syn ani córka, tylko prawdziwe kanalie

2015-11-09 15:09:43(ost. akt: 2015-11-09 15:14:22)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Na terenie Morąga w ostatnim czasie pojawiły się osoby, które chciały pożyczyć pieniądze podając się za bliskich krewnych. Okazało się, że byli to zwykli oszuści, którzy chcieli wyłudzić pieniądze od starszych ludzi. Na szczęście nie udało im się.
W ubiegłym tygodniu do mieszkań starszych morążan dzwoniły osoby, które twierdziły, że są rodziną. Jedna z nich podawała się za córkę, a jeszcze inny rozmówca za policjanta czy też syna. Wszystkie twierdziły, że potrzebują szybko pomocy finansowej. Jednym z powodów miał być wypadek lub areszt.
— O godz. 13 do 62-letniej mieszkanki Morąga zadzwoniła kobieta twierdząc, że jest jej córką i że ma problemy, gdyż spowodowała wypadek drogowy — potwierdza podkom. Bożena Bujakiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. — Mówiła, że są jej natychmiast potrzebne pieniądze. Następnie z kobietą zaczął rozmawiać mężczyzna przedstawiający się jako policjant. Ten z kolei potwierdził fakt wypadku i informował o konsekwencjach, jakie może ponieść jej córka.
Podobny przebieg miały tego samego dnia jeszcze trzy zdarzenia. Zadzwoniono jeszcze do dwóch kobiet i mężczyzny w wieku 80 i 86 lat.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ktos #1856939 | 89.66.*.* 13 lis 2015 12:02

    pewnie dla tego ze naczelnik prewencji Janusz C. sprzedawał kwiaty i znicze w Swieto Zmarłych, z-ca Komendanta oglądal filmy na Youtubie a Komendant ma wszystko gdzieś. Bandytka szaleje bo policjanci poukładani w Moragu. Najwyższa pora aby tam zajrzało BSW i Wydział Wewnętrzny Panie Krzysztofie F.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ZZZ #1856126 | 176.97.*.* 12 lis 2015 12:45

    DO ROBOTY NIEROBY SIE WZIASC A NIE OKRADAC STARSZE OSOBY TO KANALIEg

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz