Śniadanie daje moc - bicie rekordu Guinnessa

2015-11-09 11:13:51(ost. akt: 2015-11-09 14:26:21)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W tym roku szkolnym nasza szkoła , a dokładnie 185 osób z klas I-III SP 3 w Reszlu przyłączyło się do bicia rekordu Guinnessa w akcji pod nazwą „Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania”.
Dokładnie 6 listopada 2015 roku o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie przystąpili do tej akcji. Promuje ona zdrowe odżywianie w oparciu o 12 zasad. Pierwszą z nich jest jedzenie śniadania i wychodzenie do szkoły z drugim śniadaniem. W związku z tym w szkole odbyły się zajęcia poszerzające wiedzę uczniów na temat roli pierwszego posiłku w ich diecie oraz zajęcia praktyczne – wspólne przygotowanie i spożycie drugiego śniadania.

Przygotowania trwały kilka dni, niektóre klasy nawet odbywały wycieczki do zakładów pracy (klasa II b-Fabryka Makaronów) Wspólnie zaplanowano, jakie produkty z piramidy żywieniowej zostaną wykorzystane do wykonania w klasie zdrowych i smacznych kanapek, sałatek, surówek Wyjaśniono jakie zalety płyną ze zdrowego odżywiania. Przygotowano odpowiednio stanowiska pracy. Do przygotowania włączyli się rodzice, jedna z mam z klasy IIb wspólnie przygotowała sałatkę makaronową z dziećmi.Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z obieraniem i krojeniem warzyw i owoców, a także wykazali się fantazją. Było zdrowo, smacznie i kolorowo.

W akcję czynnie włączyły się również wychowawczynie z klas I-III, które zadbały o atmosferę w klasach, higienę przygotowywanych posiłków.Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Postarajmy się więc, aby jadły śniadanie. To najlepszy start w nowy dzień!
Krystyna Bujnowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jaja #1853764 | 83.15.*.* 9 lis 2015 13:34

    Pajdę chleba ze smalcem i cebulą a nie jakąś sałatą dzieci karmicie!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz