Nie udało się odnaleźć ciał wędkarzy. Poszukiwania zostaną wznowione w piątek

2015-11-03 23:43:43(ost. akt: 2015-11-05 19:12:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dwaj bracia w wieku 53 i 56 lat zaginęli we wtorek (3.11) nad jeziorem Wadąg w okolicy miejscowości Słupy. Kilkudziesięciu strażaków funkcjonariuszy i strażników leśnych szukało ich do późnej nocy, poszukiwania wznowiono w czwartek nad ranem. Przeczesywano brzegi jeziora, leśne parkingi i okolicę jeziora, ale nadal nie udało się odnaleźć ciał mężczyzn.
Aktualizacja >> czwartek, godz. 19:00
Podczas czwartkowych działań strażacy przeszukali łącznie 5 ha, niestety bezskutecznie. Niska przejrzystość wody znacznie utrudniła pracę czterech nurków, którzy w wytypowanych miejscach próbowali odnaleźć ciała zaginionych wędkarzy. Działania mają zostać wznowione w piątek (6 listopada) po konsultacji z policją.

Aktualizacja >> czwartek, godz. 16:40
Jak poinformował mł. bryg. Sławomir Filipowicz (KM PSP), dzięki całodziennym działaniom strażakom udało się ustalić dwa potencjalne miejsca, w których mogą znajdować się ciała wędkarzy lub ich przedmioty. Nurkowie przygotowują się do zejścia na głębokość około 18 metrów. Jeśli po tych dwóch zejściach nurków pod wodę nie uda się znaleźć zwłok mężczyzn, dzisiejsze działania zostaną wstrzymane.

Aktualizacja >> czwartek, godz. 11
Nie ma 100% pewności, ale wszystko na to wskazuje, że mężczyźni niestety utonęli. Na miejscu cały czas od rana pracują strażacy, którzy przy pomocy sonarów poszukują potencjalnego miejsca przebywania ciał wędkarzy na dnie jeziora. W gotowości jest również zastęp wodno-nurkowy z JGR1. Warunki na Wadągu są bardzo trudne. Widoczność jest słaba zarówno na powierzchni jeziora, jak i pod powierzchnią (widoczność pod woda na ok 1 m).

O wszelkich zmianach w przebiegu poszukiwań będziemy natychmiast informować.


Z powodu trudnych warunków atmosferycznych akcja poszukiwawcza na jeziorze Wadąg została przerwana. — Przeczesywaliśmy wraz ze strażakami i strażnikami leśnymi brzegi jeziora, leśne parkingi i okolicę jeziora Wadąg. Rozpytywaliśmy również okolicznych mieszkańców. Strażacy sprowadzili z Giżycka sonar, który pomaga w tego typu działaniach. Niestety, o godz. 16 musieliśmy przerwać poszukiwania. Wznowimy je w czwartek nad ranem — informuje Krzysztof Bisior, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Dwaj mężczyźni, mieszkańcy Olsztyna i miejscowości Słupy, zaginęli we wtorek (3.11) na jeziorze Wadąg. Około godziny 22:30 rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Bracia wędkarze wypłynęli o godz. 8 rano i udali się w kierunku Szyprów. Około godziny 21 krewni postanowili zawiadomić służby. Do tej pory mężczyźni nie dali znaku życia. Ich telefony milczą. W środę (4.11) na brzegu jeziora zebrała się rodzina poszukiwanych.

Nad ranem na wysokości miejscowości Wadąg w trzcinach znaleziono wywróconą łódkę, najprawdopodobniej należącą do zaginionych wędkarzy.
4 listopada, godz. 14:30
Trwa akcja poszukiwawcza, kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym także policyjni wodniacy na łodziach szukają dwóch mężczyzn — braci w wieku 53 i 56 lat. Nad ranem na wysokości miejscowości Wadąg w trzcinach znaleziono wywróconą łódkę, najprawdopodobniej należącą do zaginionych wędkarzy.

Strażacy, policjanci w łodziach i strażnicy leśni przeczesują brzegi jeziora, leśne parkingi i okolicę jeziora Wadąg. Rozpytywani są również okoliczni mieszkańcy, a także inni wędkarze.

4 listopada, godz. 9:40
Strażacy przy współpracy z policją wznowili poszukiwania zaginionych wędkarzy. W akcji udział bierze m.in. zastęp wodno-nurkowy, specjalistyczne łodzie i kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że mężczyźni byli braćmi. Ratownicy znaleźli na jeziorze Wadąg przewróconą łódź. Na brzegu jeziora zebrała się rodzina poszukiwanych.

4 listopada, godz. 00:30
Z uwagi na praktycznie zerową widoczność na jeziorze z powodu gęstej mgły strażacy przerywają poszukiwania. Będą one wznowione rano. Jak na razie nie odnaleziono zaginionych mężczyzn.

3 listopada, godz. 23:55
Według relacji strażaków warunki pogodowe są bardzo trudne. Nad jeziorem unosi się gęsta mgła utrudniając widoczność. Łodzie przy pomocy reflektorów cały czas przeczesują brzegi jeziora Wadąg.


ad, jr, masz

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. abc #1858703 | 213.73.*.* 16 lis 2015 12:37

  http://olsztyn.wm.pl/314305,Pletwonurkow ie-wylowili-cialo-jednego-z-zaginionych- braci.html#axzz3reZaBZaz Niestety jak można było się spodziewać. Niech spoczywa w spokoju.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. koks #1856057 | 213.25.*.* 12 lis 2015 11:51

  co z poszukiwaniami? czemu nie zadnych wiadomości?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. czytelnik #1854335 | 94.254.*.* 10 lis 2015 09:42

  co dalej w sprawie, czemu nie ma żadnych informacji ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Niuniek #1852082 | 83.31.*.* 7 lis 2015 07:32

   Tyle dni szukać i nic nie znalesc normalnie aż się nie chce wierzyć w to...... Powinni bardziej sie przyłożyć do tego szukania .

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. krzysiek #1852000 | 178.43.*.* 6 lis 2015 22:38

    Może ktos udzielić informacji czy poszukiwania dzisiaj byly wznowione? I czy odnaleźli juz ciała?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (25)