Biegali nowo wybudowaną trasą w świetle latarni

2015-10-29 13:21:11 (ost. akt: 2015-10-29 13:29:04)
Przed biegiem w Kurzętniku

Przed biegiem w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Impreza rekreacyjno-promocyjna pn. „Bieg Kurzętnik Nocą” wystartowała na trasie Kurzętnik-Kurzętnik Górny-Nielbark i liczyła sobie 12 kilometrów. Na starcie stanęło około 70 osób.
Oprócz walorów rekreacyjnych, impreza miała na celu również promocję nowej ścieżki rowerowo-pieszej, która powstała przy nowej drodze z Kurzętnika do Nielbarka. Trakt ten, oprócz usprawnienia lokalnej komunikacji jest dojazdem do terenów nowo powstałej strefy ekonomicznej. Nasze przedsięwzięcie zapewne wpiszę się do kalendarza imprez biegowych w powiecie nowomiejskim i z roku na rok bieg będzie zdobywał coraz więcej zwolenników — wyjaśnia Joanna Jankowska, sekretarz Stowarzyszenia „Kurzętnik Biega”.

Dowiedzieliśmy się, że spotkanie przebiegało w przyjacielskiej atmosferze, a na starcie znaleźli się biegacze z Olsztyna, Rybna, Lubawy, Nowego Miasta oraz okolic. Licznie wystartowała grupa z Kurzętnika. Na mecie na każdego czekał medal, oraz ognisko z kiełbaskami. Były też upominki, które rozlosowano wśród uczestników.

Organizatorzy — Stowarzyszenie Kurzętnik Biega oraz Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku zapraszają chętnych na tzw ustawki biegowe, które miałby się odbywać w godzinach wieczornych. Informacje można znaleźć na facebooku — Kurzętnik Biega.
ul


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uczestnik #1846643 | 109.196.*.* 30 paź 2015 15:26

    super inicjatywa , atmosfera też

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz