Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

2015-10-28 23:53:53 (ost. akt: 2015-10-28 23:56:44)

Autor zdjęcia: SP w Nowej Wsi Ełckiej

27 października 2009 r. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ełckiej otrzymała imię polskiego poety - Jana Brzechwy. W związku z tym wydarzeniem obchodziliśmy dzisiaj Dzień Patrona. Odbywał się on po hasłem: „Witajcie w naszej bajce”. Na uroczystość przybyli wszyscy uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście.
W tajemniczej scenerii starego strychu, spotkaliśmy się z bohaterami popularnych utworów Jana Brzechwy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielali się w role Czapli, Żurawia, Kłamczuchy oraz innych postaci z wierszy patrona naszej szkoły. W inscenizacji brali udział zarówno najmłodsi uczniowie jak i szóstoklasiści. Dekorację do przedstawienia stanowiły prace plastyczne uczniów klas IV – VI, przedstawiające bohaterów wierszy Jana Brzechwy. W związku z Dniem Patrona również klasy 0 – III wykonywały prace plastyczne na ten sam temat, które są ozdobą korytarza szkolnego.
Po przedstawieniu odbył się quiz na temat znajomości utworów Jana Brzechwy. Okazało się, że wszyscy doskonale znają twórczość Naszego patrona. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali "Kaczkę Dziwaczkę".Uroczystość przygotowały panie: Renata Barszcz oraz Małgorzata Niebylecka-Wojciechowska.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Źródło: Artykuł internauty