Zwyciężczyni konkursu wiedzy o Kazachstanie odebrała wygraną

2015-10-22 20:19:41 (ost. akt: 2015-10-23 10:07:03)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Beata Skorzanek, która zwyciężyła w konkursie wiedzy o Kazachstanie, w czwartek odebrała voucher, potwierdzający wygraną, czyli wyjazd na wycieczkę do Kazachstanu. Symboliczny dokument wręczył laureatce poseł Tomasz Makowski, wiceprezes Izby Euroazjatyckiej KZ-EURO-PL, która wspólnie z ambasadą Kazachstanu była organizatorem konkursu.
— A gdzie syn? — zapytał poseł Tomasz Makowski, wręczając laureatce nagrodę.
— Bardzo chciał tu być, ale niestety jest rok szkolny i trzeba chodzić do szkoły — uśmiechnęła się pani Beata.

10- letni Oliwer, syn pani Beaty ma bowiem spory udział w nagrodzie. Chłopak pasjonuje się kosmosem, marzy o zobaczeniu Bajkonuru (wycieczka do Kazachstanu połączona jest z wizytą na słynnym kosmodromie — red.). Oliwer zainspirował rodzinę, by wziąć udział w konkursie wiedzy o Kazachstanie, który był prowadzony na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i na naszej stronie internetowej.

Chłopak pomagał w przygotowaniu też na konkurs pracy plastyczno-przestrzennej na wzór ruchomych książeczek dla dzieci, którą nadesłała pani Beata. Po jej otwarciu ukazywały się najciekawsze miejsca, zabytki Kazachstanu.
— Kiedy syn dowiedział się, że wygrałam konkurs powiedział, chłopaki w szkole mi nie uwierzą — wyjawiła pani Beata.

Wycieczka jest dla jednej osoby, ale poseł Makowski nie wykluczył, że być może uda się, by Oliwer też mógł zobaczyć Bajkonur.

Organizatorzy konkursu przyznali też specjalne wyróżnienie, nagradzając pięknym albumem Andrzeja Sawczuka, który również odebrał swoją nagrodę.

am


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD