Piosenką tańcem i słowem - jesteśmy za pokojem

2015-10-21 08:15:07(ost. akt: 2015-10-21 08:21:58)

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

W ramach projektu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach "Świat, to my" Programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury odbył się koncert "Festiwal Pokoju". Była to już trzecia edycja tego wydarzenia.
W imieniu pana wójta Gminy Prostki, zebranych przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - pani Ewa Ratkiewicz. W koncercie wzięli udział nie tylko lokalni artyści: uczniowie szkoły, absolwenci (Karolina Pisowacka, Sandra Bajkiewicz, Marta Merska i Maja Walaszek), mieszkańcy Prostek (pan Grzegorz Kacperski oraz pan Rafał Wilczewski), zespół taneczny "Perełki" z Gminnego Ośrodka Kultury), ale również tancerki hip-hopu z Grajewa oraz była wokalistka zespołu bluesowego z Gdańska, pani Natalia Breza. Całość prowadziła absolwentka szkoły Marta Merska. Nad techniczną stroną koncertu czuwał pan Lech Karwowski. W przygotowanie koncertu włączyli się również rodzice (pani Emilia Brolek oraz pani Jolanta Bałdyga), przygotowując swoje najmłodsze pociechy.

Zgromadzeni licznie mieszkańcy Gminy Prostki mieli okazję usłyszeć utwory wesołe, jak i pełne zadumy, zachęcające do czynienia dobra innemu człowiekowi. Piosenki przeplatane były wierszami o pokoju na świecie. Niektóre z nich były napisane przez dzieci z całego świata. Dyrektor szkoły, pan Jarosław Ćwik podzielił się swoją refleksją o tym, że pokój, to jest również to, co jest wokół nas, co można budować poprzez dobre słowo i uśmiech.

"Na miły Bóg ... życie nie tylko po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać ...." głoszą słowa piosenki "Tolerancja" śpiewanej przez uczestniczkę koncertu. Wydaje się, że zarówno występujący artyści, jak i zgromadzona publiczność, wszyscy "dali siebie samych", aby piosenką, tańcem i słowem oraz swoją obecnością na koncercie opowiedzieć się za pokojem na świecie.

Koordynator projektu - Barbara Walaszek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jasia #1847841 | 83.24.*.* 1 lis 2015 20:15

    Po co odwolaliście Walerkę , gdyby ona zaśpiewala to szyby by poleciały.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)