Zerwijmy Łańcuchy - akcja w Lidzbarku

2015-10-18 11:41:46(ost. akt: 2015-10-18 11:01:39)

Autor zdjęcia: archiwum MGOK

W niedzielę, 4 października, odbyła się lidzbarska edycja ogólnopolskiej akcji "Zerwijmy Łańcuchy", organizowanej przez Fundację "AFN – Alarmowy Fundusz Nadziei Na Życie". Celem wydarzenia było uwrażliwienie lokalnej społeczności na złe traktowanie przydomowych psów – a mianowicie przywiązywanie zwierząt na stałe na łańcuchu do budy.

Miejscem wydarzenia był parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Lidzbark, gdzie rozstawiono kilka namiotów i stoisk tematycznych. Przez cały czas trwania akcji można bylo także symbolicznie "poczuć ciężar łańcucha" i przykuć się nim do psiej budy. W trakcie wydarzenia rozpisano również konkurs "psiej piękności", który kilka dni potem miał swoje rozwiązanie na Facebooku. Partnerami wydarzenia byli – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku, oraz inicjatywa "Adopcja Zwierząt Lidzbark Welski".

Akcja "Zerwijmy Łańcuchy" była cenną i potrzebną inicjatywą. Polecamy uwadze także inne przedsięwzięcia Fundacji AFN.Katarzyna BorowskaCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gospodyni #1841163 | 213.205.*.* 22 paź 2015 16:36

  Psy nie powinny biegac luzem poza ogrodzeniem - podworkiem! Sa grozne dla ludzi I zwierzat! Niedawno bylam zaatakowana w lesie podczas zbierania grzybow przez 3 duze psy! Policja I lesnicy powinni cos z tym problemem zrobic zanim dojdzie do tragedii!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. zwierzolub #1838874 | 83.9.*.* 19 paź 2015 21:14

   Jedni przemawiają w obronie zwierząt, inni w obronie dzieci. Dzieciom jest o tyle łatwiej,ze swoim głosem mogą opowiedzieć o doznanej krzywdzie, więcej ludzi reaguje na ich nieszczęście. Pies niemy w swoim cierpieniu często bywa agresywny. Za swoje zachowanie zostaje nieraz bardzo boleśnie ukarany przez człowieka. Wielokrotnie odczuwa ból i strach, i mało kto przemawia w ich imieniu. Prawda jest taka , że ci którzy pochylają się nad krzywdą zwierząt pochylą się również nad skrzywdzonym człowiekiem. Warto więc robić cokolwiek, by ludzie reagowali na cierpienie każdej żywej istoty.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. No cóż #1838001 | 164.127.*.* 18 paź 2015 15:03

    Dobrze, że zwraca się na problemy zwierząt ale co ze skrajnie biednymi, bezdomnymi, niszczonymi psychicznie dziećmi, dla których "pomoc" jest często pozorna lub minimalna lub żadna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz