Unihokej. Płoskinia w Finale Ogólnopolskim

2015-10-08 13:17:37 (ost. akt: 2015-10-08 14:35:51)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Mając na uwadze rozwój i upowszechnianie unihokeja w naszym kraju, Polski Związek Unihokeja postanowił zorganizować 4 duże Festiwale Unihokeja pod wspólną nazwą "Unihokej łączy dzieci". Festiwale adresowane są do chłopców i dziewcząt uczęszczających do szkół podstawowych z klas 4-6.
Turnieje rozegrane zostały w dniach 26-27 września. W Żurawicy rywalizowały dziewczęta i chłopcy z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego; w Prabutach dziewczęta i chłopcy z województw: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie; w Chudku dziewczęta i chłopcy z województw: mazowieckie, łódzkie, lubelskie i podlaskie; w Swarzędzu dziewczęta i chłopcy z województw: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie.

W rundzie eliminacyjnej czyli Festiwalach Regionalnych wystartowało 7 drużyn chłopców i 7 drużyn dziewcząt. W zawodach brały udział dziewczęta i chłopcy uczęszczający do szkół podstawowych – roczniki od 2003 do 2005.
Drużyny z Płoskini jako jedyna reprezentacja województwa Warmińsko-Mazurskiego swoje mecze eliminacyjne zagrały w Prabutach. Sędziami byli: Wojciech Czarnecki, Justyna Krzywak oraz Marcin Rudziński.

Mecze rozgrywane były na pełnowymiarowym boisku do unihokeja (40 x 20m.) 2 x po 8 min., na boisku 5graczy + bramkarz.

Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy. Po losowaniu zespół chłopców z Płoskini trafił do grupy A w której znalazły się cztery drużyny. W meczu półfinałowym spotkał się z drużyną reprezentującą Lichnowy i po szesnastominutowej zaciętej rywalizacji był już w Finale. Płoskinia – Lichnowy 1:0

Płoskinia przystąpiła do spotkania finałowego mając „w nogach” o jeden mecz więcej od rywala z Kramarzyn. Mecz do 14 minuty był bardzo wyrównany jednakże po niefortunnym wybiciu piłeczki rywal skontrował udanym atakiem zdobywając bramkę ustalając wynik finału. Płoskinia – Kramarzyny 0:1

Mimo porażki w finale zespół z Płoskini awansował do Finału Ogólnopolskiego.Turniej podsumowujący całą akcję zostanie rozegrany w Warszawie na 2 halach równocześnie. W imprezie wezmą udział medaliści Festiwali Regionalnych (3 pierwsze miejsca z turniejów w Prabutach, Żurawicy, Chudku, Szwarzędzu ) czyli 12 drużyn chłopców i 12 drużyn dziewcząt. Łącznie w zawodach wystartuje 384 uczestników i uczestniczek z całej Polski.

Jak poinformował nas trener zespołu z dziewięcioosobowej drużyny chłopców, 6 zawodników wystąpiło po raz pierwszy w tego typu turnieju. Dlatego tym bardziej cieszy sukces który niewątpliwie jest efektem ciężkiego i systematycznego treningu. Chłopcy pokazali bardzo wysoki poziom techniczny i taktyczny, co nie umknęło uwadze organizatorów, którzy ogłosili ich rewelacją turnieju, a zawodnik Wojciech Rycko otrzymał indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika.

W drugim dniu turnieju swoje mecze rozgrywały dziewczęta. Niestety drużyna dziewcząt po przegranym meczu z Kramarzynami zajęła 3 miejsce w grupie co spowodowało możliwość gry jedynie o 5/6 miejsce. Dziewczęta w tymże meczu wygrały 1:0

Pomimo, iż dziewczęta zajęły 5 miejsce Organizatorzy postanowili nagrodzić dwie zawodniczki Julię Rojewską za talent bramkarski oraz Natalię Moskiewicz za najlepszą zawodniczkę zespołu.

Opiekunami zespołów byli trenerzy : Magdalena Kot , Marek Rarok i asystent Wiktoria Targońska. Opiekunowie i zawodnicy dziękują sponsorom dzięki którym możliwy był udział w turnieju.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna