Największa uczelnia na Warmii i Mazurach oficjalnie rozpoczęła rok akademicki

2015-10-02 15:36:22(ost. akt: 2015-10-02 17:37:10)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpoczął się siedemnasty w jego historii rok akademicki. Ale młodej uczelni sukcesów nie brakuje.
Największa uczelnia na Warmii i Mazurach oficjalnie rozpoczęła 17 rok akademicki. Na inaugurację przybyli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, duchowni, samorządowcy, reprezentanci służb mundurowych, biznesu i stowarzyszeń oraz delegacje naukowców z Moskwy, Kaliningradu, Lwowa, Tbilisi i Izraela. 
Wszystkich przywitał rektor prof. Ryszard Górecki. Przypomniał, że rozpoczynający się właśnie rok akademicki jest siedemnastym w dziejach UWM. — Mamy świadomość. że zawsze będziemy młodym uniwersytetem w porównaniu z uczelniami o kilkusetletniej tradycji — powiedział.

— Ale nasza młodość i dynamizm to zaleta. 
Prof. Górecki wyliczył niektóre z sukcesów uczelni. Są to m.in. pierwsze miejsce w kraju absolwentów kierunku lekarskiego, uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego, który zdobył Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Sukcesem jest też uruchomienie w w Bałdach pierwszej w Polsce stacji radioastronomicznej, należącej do europejskiego systemu LOFAR. Na UWM na 67 kierunkach studiuje ponad 25 tys. osób. Uczelnia zatrudnia 4 tys. pracowników, w tym 600 profesorów.

Artur Szatkowski ze wsi Niechłanie pod Działdowem wybrał rolnictwo, bo lubi pracę w gospodarstwie. — Olsztyn jest mojego blisko domu i mam tu dużo znajomych — powiedział nam. — Na UWM jest dobry poziom.


Maja Stoińska z Olsztyna będzie studiowała ekonomię. Wybrała UWM, bo nie chciała jeszcze przecinać pępowiny. — Na UWM jest wysoki poziom, a ja nie będę prowadzić typowo studenckiego życia, więc będę się dużo uczyć — stwierdziła.

Uroczystość zgromadziła nie tylko pierwszoroczniaków z 17 wydziałów, ale również rozpoczynających studia doktoranckie.Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jimto #1890236 | 42.112.*.* 25 gru 2015 21:06

  Planetleak vermeldt alleen het gebruik van een Arduino LeonardoKem sâm GUOYAO en een Ethernet-shield.kem sâm Hàn Quốc trắng da aangesloten op de PC In theorie, de iPhone wordt aangesloten op de Arduino met een webserver, wat zich gebaren op de telefoon in toetsenbord en muis acties voor het spel vertaalt. mỹ phẩm Nhật Bản Geen modding van het spel was om dit werk betrokken.kem trị thâm mụn Helaas zijn er geen instructies voor het repliceren van dit experiment. kem trị nám hiệu quả | kem sam| Kem sâm Nhật Bản[ kem sâm Nhật Bản

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Tom Dee #1827554 | 88.156.*.* 2 paź 2015 20:08

  Witam Pana Rektora. Miło jest mi Pana zobaczyć w swoim zasadniczym miejscu pracy. A tak przy okazji zapytam: Jak Pan głosował nad sejmową ustawą o zmianach w ruchu drogowym? Za, przeciw, czy tam Pana w ogóle nie było?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Saturn #1827401 | 83.6.*.* 2 paź 2015 17:04

  Ranga wydarzenia ogromna. Świadczy o tym obecność agenta Tomka i "matki Teresy" z Olsztyna. Szok.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Saturn #1827400 | 83.6.*.* 2 paź 2015 17:02

  Ranga wydarzenia ogromna. Świadczy o tym obecność agenta Tomka i "matki Teresy" z Olsztyna. Szok.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. koniec #1827388 | 81.190.*.* 2 paź 2015 16:54

  i skończyły się wolne miejsca pod blokiem

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)