Znęcała się nad dziećmi - są pierwsze zarzuty za przemoc w domu dziecka pod Działdowem

2015-09-28 19:00:00(ost. akt: 2015-09-28 17:35:20)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Wyzywała dzieci, popychała je, szarpała nimi, zamykała w ciemnym pokoju — tak przynajmniej twierdzi prokuratura i stawia zarzuty byłej dyrektorce domu dziecka w Lidzbarku pod Działdowem.
Małgorzacie K., byłej dyrektorce domu dziecka w Lidzbarku, zarzuca się psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Na przesłuchanie kobiety w charakterze podejrzanej zdecydował się prokurator z Ostródy, który prowadzi w tej sprawie śledztwo. Niewiele od niej usłyszał, bo jak dowiedziała się Gazeta Olsztyńska, Małgorzata K. odmówiła składania zeznań. Wiadomo tylko, że nie przyznała się do winy.

— Jeśli do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie, byłej dyrektorce będzie groziło pięć lat więzienia — mówi Zdzisław Łukasiak, szef Prokuratury Rejonowej w Ostródzie. I wylicza, że zgodnie z ustaleniami śledczych, kobieta wyzywała dzieci przebywające w domu dziecka, którym ona kierowała. Popychała je też, szturchała, zamykała za karę w ciemnym pokoju. O tym wszystkim opowiedziały same dzieci. Te najmłodsze, poniżej piętnastego roku życia, zeznawały przed sądem w obecności psychologa. Przesłuchani zostali wszyscy wychowankowie placówki.

Prokurator mówi, że Małgorzata K. jest pierwszą osobą, która usłyszała zarzuty w tej sprawie. Ale być może nie ostatnią. Spokojnie nie mogą spać także inni pracownicy (lub byli pracownicy) domu dziecka, który robili krzywdę podopiecznym. Tadeusz Modzelewski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie, który nadzoruje placówkę, zapewnia, że już żadnemu dziecku nie dzieje się tam krzywda.

***
Przypomnijmy, że sprawa wyszła na jaw jesienią ubiegłego roku. Do mediów trafiły wtedy zdjęcia, na których widać było dzieci polewane jakimś płynem z wiader. Ówczesne władze placówki zapewniały, że była to tylko forma zabawy. Dzieci były innego zdania. Mówiły także o tym, że za karę były wywożone do lasu czy smarowane fekaliami.

Sprawą w listopadzie zajęła się prokuratura. Najpierw działdowska, później śledztwo zostało przekazane do Ostródy.

mk

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Dźanek #1836548 | 37.47.*.* 16 paź 2015 07:46

  A co tam skarbeńku nie dyskutujesz?upiłaś się wczoraj i sił zabrakło.rozmawiałem z kolesiem jeżeli Twoje otwory są głodne i pisząc o wsadzaniu masz chleb na myśli to on chętnie :)dodam znając źycie źe w tym temacie twoje wielkie zaangażowanie w ingerencję wypowiedzi innych osób do niczego nie doprowadzi i ludziom ust nie zamkniesz chociaż staniesz na głowie lub przyjmiemy pozycję na skarbonkę pa kotku :)

  odpowiedz na ten komentarz

 2. do Dżanek #1836376 | 176.103.*.* 15 paź 2015 21:12

  W realu nigdy nigdzie nie ''spiżdżiałem'':) Brzydkich kobiet podobno nie ma tylko wina czasem brak. Jeżeli lubisz wsady odtylcowe to podaj numer swojej komórki,mam kompla lubi perwersyjną robotę który zaspokoi twą odtylcową chuć. Co do pieska to zakończyłem być psem już kilka lat temu kiedy po raz ostatni zamknąłem drzwi tego burdelu przy Grunwaldzkiej 8:) Wracając do tematu-powtórzę-kto był inicjatorem i nakłonił dzieci z domu dziecka do napisania pisma do Prokuratury?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Dżanek #1836358 | 5.172.*.* 15 paź 2015 20:57

  te Pa to wsadź sobie w otwór z tyłu i nie bądź taki mocny bo w gębie wszyscy są mądrzy a w realu byś spiździał człowieczku sorry piesku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. do Dżanek #1836349 | 176.103.*.* 15 paź 2015 20:51

  Moja wrodzona skromność nie pozwoliła na przeoczenie podziękowania.Dziękuję za słowo ''mądry''.Trafione w dziesiątkę:)w sprawach stricte policyjnych naprawdę trudno mnie ''zagiąć'':):)aczkolwiek moje wywody jak pisałaś''budzi opory wielu osób'':) Swego czasu dwie prokuratury i jeden wydział komendy wojewódzkiej w Olsztynie na podstawie zgłoszenia takich notabli i tuzów jak koMENDAnci próbowali mnie ujebać za pisanie prawdy i też nic nie zrobili:):)Pisałem,piszę i będę pisał i gdzie będą teksty takie jak w/w artykuł-będę domagał się w mediach-najwyższych wymiarów kary:) Na kawę raczej się z Tobą nie umówię gdyż brzydka jesteś jak noc listopadowa. Pa:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. do Dżanek #1836304 | 176.103.*.* 15 paź 2015 20:12

  Widać,że jesteś bardzo zaangażowana w fakty podane w artykule:)W swoim szale złości na komentarze ukazujące się pod newsem wynajdujesz tematy zastępcze typu konstrukcja z przyimkiem:):)rusycyzmy,próbując skierować dyskusję na boczne tory.Ameryki nie odkryłaś pisząc nazwisko,gdyż akurat od około 10 lat lub więcej nawijam na tym portalu komentarze i jest to rzecz ogólnie znana:):) Sama piszesz kobieto lekkich obyczajów kiszki literowe typu Panie madry.Jednak nie o to biega.Mądrzejszy musi głupszej ustapić i tak to czynię:)Dodam jedynie iż po przeczytaniu newsa jestem bardzo zadowolony iż Prokuratura stawia zarzuty za krzywdę dzieci.Mam nadzieję iż wyroki będą wysokie,nie wierzę w żadne kiepskie tłumaczenia o spisku dzieci czy inne bzdety. Oglądając zdjęcie to widać już znęcanie poprzez lanie na głowę tego dzieciaka jakiejś cieczy. Jest to wstrętne zachowanie i zasługuje na najwyższe potępienie. Oby sąd dla wszystkich zamieszanych w tą sprawę-nie znał dla nich żadnej litości. Pa:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (53)