Koparko-ładowarką na podwójnym gazie

2015-09-24 09:52:23(ost. akt: 2015-09-24 10:23:45)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Choć z tego jak niebezpieczne jest kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu każdy zdaje sobie sprawę, to nadal dla wielu nie ma to znaczenia. Podobnie jest z 50-latkiem, który mając blisko promil alkoholu w organizmie jechał koparko-ładowarką. Mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia.
— We wtorek, 22 września policjanci ruchu drogowego podczas patrolu drogami powiatu mrągowskiego około godziny 11.30 w miejscowości Rybno zatrzymali do kontroli kierowcę koparko-ładowarki. W trakcie rozmowy z 50-latkiem policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło przypuszczenia. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie — mówi Dorota Kulig, KPP Mrągowo.

Mężczyzna stracił prawo jazdy kategorii BC i nie mógł kontynuować jazdy. Koparkę policjanci przekazali wskazanej trzeźwej osobie. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie mogą grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności i 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Od maja surowe i nieuchronne kary dla pijanych kierowców

W nowych przepisach zaostrzono kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą będą 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości będą musiały się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł., dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

Blokady alkoholowe w pojazdach

Nowe przepisy przewidują także możliwość zmiany przez sąd orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia pojazdów na konieczność posiadania blokady alkoholowej tzw. alkolocka w pojeździe. Z takiej możliwości będzie można skorzystać dopiero po upływie połowy zakazu, a w przypadku gdy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczono dożywotnio, po upływie co najmniej 10 lat.

Osoba, która będzie chciała uruchomić silnik będzie musiała się poddać badaniu na trzeźwość. Taka osoba będzie musiała co rok oddawać swoje urządzenie do kalibracji oraz będzie musiała posiadać zaświadczenie o badaniu technicznym pojazdu, w związku z posiadaniem alkolocka.
KPP Mrągowo
Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. on #1821554 | 89.231.*.* 24 wrz 2015 16:40

    Mariusz ostrówkiem

    odpowiedz na ten komentarz

  2. hwd #1821304 | 178.43.*.* 24 wrz 2015 12:10

    koparko ładowarka na podwójnym-a KIEROWCA jak?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. no #1821250 | 188.125.*.* 24 wrz 2015 10:35

    o Jezus Maryja !!!!

    odpowiedz na ten komentarz