Chcesz internet? Oznacz się na mapie!

2015-09-24 00:05:00(ost. akt: 2015-09-23 16:44:43)   Artykuł sponsorowany
Współcześni studenci nie wyobrażają sobie nauki bez korzystania z internetu. W naszym województwie jest wciąż dużo tzw. białych plam, gdzie niestety mieszkańcy nie mają dostępu sieci. Wszystko ma zmienić się wraz z zakończeniem budowy sieci ostatniej mili w naszym regionie.
Dostęp do internetu dla wielu mieszkańców naszego województwa to wciąż niedostępny luksus. Z powodu ukształtowania terenu i warunków naturalnych, operatorzy sieci dostępowych nie byli dotąd w stanie dostarczyć szybkiego internetu wszystkim mieszkańcom Warmii i Mazur.

W ramach projektu Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej powstało 2295 km światłowodu, 216 węzłów dystrybucyjnych i 10 węzłów szkieletowych, dzięki którym, za pośrednictwem sieci ostatniej mili będzie możliwość świadczenie usług dostępu do Internetu mieszkańcom.

Wczoraj w największym miasteczku akademickim w Polsce rozdawano ulotki zachęcające do wzięcia udziału w akcji chceinternet.pl. W specjalnie przygotowanych broszurach dokładnie wyjaśniono jak można za pomocą strony internetowej oznaczyć miejsce, w którym nie ma internetu. Olsztyńscy studenci zdają sobie sprawę z możliwości jakie daje podłączenie do sieci. - W trakcie roku akademickiego korzystam ciągle z internetu. Wysyłamy sobie ze znajomymi między sobą notatki i informujemy się o różnych rzeczach związanych ze studiami – mówi Sebastian, student leśnictwa – Nie wyobrażam sobie nauki bez internetu – dodaje. Większość spotkanych przez nas studentów ma dostęp do internetu w swoich rodzinnych miejscowościach. Dzięki temu mogą korzystać z możliwości kontaktu ze znajomymi ze studiów i wykładowcami nie tylko w czasie roku akademickiego, ale również podczas wakacji i przerw świątecznych. Nad jeziorem Kortowskim spotkaliśmy dwie studentki weterynarii, które akurat odpoczywały po zdanym egzaminie poprawkowym. Czy na tak trudnym kierunku kształcenia również przydaje się korzystanie z sieci? - Internet przydaje się do studiowania, ale jest też moment kiedy się kończy. Oczywiście najpierw korzystamy z materiałów drukowanych, ale niestety nie każde hasło możemy znaleźć w notatkach. Wtedy szukam takich treści w sieci – opowiada Ada Zajączkowska. - Korzystamy też z grup swojego roku i kierunku – dodaje Angelika Baranowska z IV roku weterynarii. Wszystkie osoby, które nie posiadają obecnie dostępu do internetu zachęcamy do odwiedzenia strony chceinternet.pl. W takiej sytuacji jest Jakub, który w tym roku zaczyna studia na kierunku bezpieczeństwo. — Pochodzę z okolic Łomży i w domu mam problem z internetem radiowym, który jest bardzo zależny od pogody — opowiada przyszły student. Akcja chceinternet.pl, to autorska inicjatywa samorządu województwa i mam nadzieję, że Jakub będzie korzystał z szybkiego internetu w Olsztynie, bo niestety Łomża nie leży w granicach naszego województwa.

Obrazek w tresci

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. HGWXIX #2618706 | 83.6.*.* 7 lis 2018 12:38

  Internet Orange dla Dobrego Miasta! Ile mamy czekać!?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Co to w ogóle za pytanie? #2531616 | 87.205.*.* 6 lip 2018 01:15

  Każdy chce dziś mieć w domu internet, tak samo jak wodę, prąd i gaz z sieci, medium jak każde inne, nie da się bez tego dziś funkcjonować. Internet najlepiej jak najszybszy, tzn światłowód, bo to daje najwięcej korzyści teraz i w przyszłości. Obecnie każdy ma w domu internet, tylko należało by wykopać z rynku firmy które oferują prędkości poniżej 50Mbit, bo to jest żenujące, w tych czasach oferować ludziom 2 czy 3 Mbit-y. Najlepiej zrobić to poprzez upowszechnienie internetu szerokopasmowego, wtedy wszyscy radiowcy pójdą z torbami, albo się dostosują i zaczną budować własną infrastrukturę.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. kto już korzysta z internetu szerokopasmowego #2461982 | 178.36.*.* 14 mar 2018 00:53

  proszę o wpis. W ogóle ktokolwiek korzysta z sieci szerokopasmowej, na którą wydano setki milionów zł?

  odpowiedz na ten komentarz

 4. za komuny czekało się po kilkadziesiąt lat na #2211374 | 178.36.*.* 28 mar 2017 21:05

  teraz będziemy czekać kilkadziesiąt lat na podłączenie internetu 'ostatniej mili' dużo piany, mało efektów, tak najkrócej podsumuję ten projekt

  odpowiedz na ten komentarz

 5. pcela #1828877 | 89.228.*.* 5 paź 2015 08:00

  Kiedy wreszcie zacznie działać opcja ponownego wysłania linku aktywacyjnego.

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)