Chcesz dotrzeć do szerszej publiczności? Zgłoś się do przeglądu muzycznego!

2015-09-25 09:00:00 (ost. akt: 2015-09-25 11:10:02)
Aleksander Ostrowski, perkusista grupy Braci Soprano, mówi, że, gdy usłyszał o przeglądzie „Gazety Olsztyńskiej”, od razu postanowił się zgłosić

Aleksander Ostrowski, perkusista grupy Braci Soprano, mówi, że, gdy usłyszał o przeglądzie „Gazety Olsztyńskiej”, od razu postanowił się zgłosić

Autor zdjęcia: arch. GO

Czekamy na zgłoszenia wszystkich muzyków, którzy chcieliby wziąć udział w Przeglądzie Muzycznym „Gazety Olsztyńskiej”. Chcecie dotrzeć do szerszej publiczności? Nasz przegląd jest dla was.
W poprzednich edycjach przeglądu nie brakowało świetnych zespołów. Ostatnią wygrał lubawski Nomakeup. Kiedy Przegląd Muzyczny był jeszcze Przeglądem Młodych Kapel, triumfowały Enej i Afromental, dziś zespoły o ogólnopolskiej renomie. Z nazwy zniknęło słowo „młodych”. Dlaczego?

— Nasz przegląd skierowany jest nie tylko do tych najmłodszych — mówi Kasia Staszko z zespołu Lollipops, przewodnicząca ubiegłorocznego jury. — W ubiegłym roku większość zespołów była złożona z młodych ludzi, ale pojawiali się także ci trochę starsi. Może w tym roku tych drugich będzie trochę więcej? Bo przecież nie jest tak, że takie przeglądy kierowane są tylko do początkujących muzyków.

I taki doświadczony zespół się do nas zgłosił. O kogo chodzi? O olsztyński rockowy kabaret, czyli Braci Soprano. — Ktoś mi powiedział o takiej możliwości, więc po prostu postanowiłem nas zgłosić — mówi Aleksander Ostrowski, perkusista grupy. — Ludzie kojarzą nas z różnych klubów, ale fajnie byłoby dotrzeć do szerszego odbiorcy.

Szanowni muzycy — zapraszamy do udziału w Przeglądzie Muzycznym ,,Gazety Olsztyńskiej'' 2015. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 4 października tylko na adres: przegląd@gazetaolsztynska.pl. Uwaga, ze względu na usterkę formularza, prosimy o ponowne przesłanie zgłoszeń wszystkich, którzy wysyłali je już przez formularz.

Zgłoszenie powinno zawierać nazwę wykonawcy, dane kontaktowe oraz dwa utwory w formacie mp3.

Nadesłane utwory zostaną przedstawione do oceny jury, a ono wybierze piątkę wykonawców, którzy 23 października zmierzą się ze sobą w finale przeglądu na profesjonalnej scenie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, które jest naszym partnerem.

Do przeglądu mogą się zgłosić także wykonawcy, którzy przysłali swoje utwory w ubiegłym roku, ale nie dostali się do finału imprezy.

łw