Funkcjonariusze wyjdą na ulice. Protest służb mundurowych w Olsztynie

2015-09-16 08:00:00(ost. akt: 2015-09-16 08:31:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

We wtorek (22 września) przed gmachem Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego będą pikietowali przedstawiciele służb mundurowych z całego regionu. W proteście udział wezmą m.in. strażacy, celnicy i policjanci.
Jak poinformował Warmińsko-Mazurski Wojewódzkiego Komitet Protestacyjny, w najbliższy wtorek (22 września) między godz. 13 a 15 pod Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie, odbędzie się protest funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych.

W pikiecie udział wezmą udział strażacy, policjanci, strażnicy graniczni, celnicy, funkcjonariusze Służby Więziennej i pracownicy tych służb. - Protestujący będą manifestować swoje niezadowolenie i informować społeczeństwo o dramatycznej sytuacji finansowej swoich rodzin, o problemach występujących w służbach mundurowych oraz o tym, że Rząd wszystko to ignoruje i nie chce spełnić nawet tych obietnic, które publicznie składali jego najwyżsi przedstawiciele - podaje Sławomir Koniuszy, przewodniczący zgromadzenia.

- Oprócz rozczarowania ignorancką postawą Rządu, funkcjonariusze mają pretensję także do swoich przewodniczących w Warszawie. Twierdzą, że działania centralnych organów związkowych są opieszałe, spóźnione, albo w ogóle ich brak - dodaje.

Podczas pikiety, przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego planują spotkać się z wojewodą, któremu chcą złożyć na ręce petycję do premier Ewy Kopacz. Poza wtorkową akcją, protestujący rozważają możliwość zademonstrowania swojego niezadowolenia na poligonie w Bemowie Piskim, podczas ćwiczeń Modułu Międzynarodowego Służb Ratowniczych (30.09 - 2.10).

Więcej o akcji protestacyjnej służb mundurowych z regionu, znajdziesz na oficjalnej stronie Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie.


Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. uważam, #1816482 | 89.228.*.* 17 wrz 2015 09:43

  że Strażacy mają bardzo wymagającą pracę, jak dla mnie to zawód największego zaufania publicznego. Wystarczy się zastanowić, zdarzył sie wypadek samochodowy, zazwyczaj pierwsza dojeżdża straż, muszą zabezpieczyć miejsce, udzielić pierwszej pomocy do czasu przybycia karetki, a po wszystkim uprzątnąć miejsce zdarzenia, do straży dzwonią ze wszystkim: kot na drzewie, pies w studni, pożar, powódź, jakikolwiek wypadek i masa przeróżnych przypadków! Jestem w pełni podziwu ich umiejętności, odpowiedzialności i poświecenia. Jak dla mnie zawodowi Strażacy mogliby zarabiać wiecej od tych nierobów na Wiejskiej. I żeby niebyło nie mam Strażaka w rodzinie :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. stara baba #1816436 | 88.156.*.* 17 wrz 2015 08:53

  Kto będzie pilnował porządku tej pikiety ?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. opis uciekł #1816376 | 17 wrz 2015 06:33

   jacy Wy wszyscy jesteście mądrzy. służba to nie praca... od tego zacznijmy. jeśli komentujący nie wie co to znaczy niech ucichnie i więcej nie pisze głupot. a tu wychodzi mentalność Polaka.... ja nie mam to zazdroszczę i robie wszystko żeby te osoby miały gorzej ode mnie zamiast dążyć do lepszego...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. alfons #1816373 | 164.126.*.* 17 wrz 2015 06:26

   Dokladnie ! Jak juz wczesniej ktos napisał. Jak nie odpowiada to na budowę pustaki nosić. A co taki np młody emerytowany milicjant robi? A zabiera zatrudnienie komuś innemu! To jest niepojęte co sie wyprawia w tym kraju. Stękają ze praca w pitek świątek i niedziele. Rozumiem , ze jak wstępowałeś do służby było inaczej lub nie byleś tego świadomy. Chory kraj. Czemu pracownicy Stomilu Nie mogą zrobić pikiety? A no pewnie dlatego ze po pikiecie nie mieliby do czego wracać ( tzn pracy).Ja sie nie czuje na siłach i jestem zbyt wybuchowy , wiec prace na kasie fiskalnej w markecie sobie odpuszczam! Ot, durne porównanie,ale jakie obrazowe!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  3. apis #1816236 | 83.9.*.* 16 wrz 2015 19:45

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dać im najniższą krajową, to nabiora trochę POKORY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pokaż wszystkie komentarze (25)