Psy wyjdą z boksów i pobiegną?

2015-09-02 14:08:15(ost. akt: 2015-09-02 14:09:15)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Monika Pacek

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zbożnym koło Morąga mieszkają psy i koty z gmin Morąg, Susz, Małdyty i Godkowo. Teraz jest tam ok. 120 psów i kilka kotów. Zwierzaki rzadko miały okazję wychodzić poza boksy, bo brakowało wolontariuszy. Sytuacja zmieniła się, gdy w schronisku pojawiła Joanna Sulecka, fotografka i miłośniczka zwierząt.
Najpierw została wolontariuszką. Robiła zwierzakom zdjęcia i zamieszczała na stronie, żeby zwiększyć ich szanse na adopcję. W lutym została kierowniczką, bo dotychczasowa jest na zwolnieniu. — Być może będę musiała odejść ze stanowiska w październiku, dlatego robię, co mogę, aby rozkręcić adopcje i żeby zwierzętom żyło się tu jak najlepiej — tłumaczy.

Psy są w dobrym stanie fizycznym, ale za rzadko wychodzą na spacery. Niektóre z nich boją się ludzi i nie chcą wychodzić z boksów. — Mamy też starsze psy, które mają niewielkie szanse na adopcje, a niektóre nie są zsocjalizowane i wymagają pracy, żeby nadawały się do wyjścia na spacer — wyjaśnia szefowa schroniska.— Potrzebni są nam wolontariusze, którzy regularnie przychodziliby do schroniska — dodaje.

Oprócz rąk do pracy, schronisko przyjmie każdą liczbę obroży i smyczy. Mile widziane są też wszelkie akcesoria: miski, zabawki, koce.
Morąg ma wsparcie Moniki Dąbrowskiej, pomysłodawczyni olsztyńskiego biegu na 6 łap. — Można zachęcić hipermarket do zbierania karmy i akcesoriów dla zwierząt, skontaktować się z aresztem śledczym i namówić osadzonych do wizyt resocjalizacyjnych. W Olsztynie świetnie się to sprawdza — zapewnia Monika Dąbrowska. — Oprócz tego warto zaprosić do współpracy lokalne grupy biegowe — dodaje.

Wszyscy, którzy są zainteresowani udzieleniem pomocy lub współpracą, mogą skontaktować się z podmorąskim schroniskiem pod numerem telefonu: 502 732 325.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Senga #1821854 | 178.36.*.* 24 wrz 2015 21:25

    Jest w Morągu kilka szkół - zainteresujcie dzieci i młodzież, to wspaniali wolontariusze i może przeprowadzą zbiórki potrzebnych rzeczy.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Anna #1807239 | 82.33.*.* 2 wrz 2015 19:35

    Zachęcam każdego komu nie jest obojętne cierpienie zwierząt zwierząt, do stałych odwiedzin tego schroniska.

    odpowiedz na ten komentarz