A jaką Ty masz propozycję na inwestycję 25-lecia?

2015-08-22 10:30:00 (ost. akt: 2015-08-21 20:23:29)
Port śródlądowy w Iławie nad Jeziorakiem został otwarty w lipcu tego roku.

Port śródlądowy w Iławie nad Jeziorakiem został otwarty w lipcu tego roku.

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenia do naszej akcji. Dziękujemy i czekamy na następne! Przypomnimy, chcemy razem wybrać inwestycję 25-lecia w regionie. Która z nich na Warmii i Mazurach zasługuje na to miano?
"Bardzo fajna akcja, bo rzeczywiście rzadko się cieszymy tym, co mamy — napisał w e-mailu pan Arkadiusz z Olsztynka. — Przyłączam się i zgłaszam Dom Mendelssohna i Park Naukowo Technologiczny w Olsztynie, czyli historia i nowoczesność. Byłem w obu budynkach i jestem pod wrażeniem Nie mogę oczywiście pominąć obwodnicy Olsztynka, w którym mieszka. Bardzo nam ułatwiła życie".

Co nam się przez te 25 lat udało? Przez ostatnie 25 lat świat wokół każdego z nas bardzo zmienił. Pokazują to zgłoszenia, które już otrzymaliśmy. Mieszkaniec Bisztynka wskazał modernizację i rozbudowę przejścia granicznego Bezledy-Bagrationowsk oraz budowę nowego budynku Gimnazjum Publicznego w Bisztynku wraz z halą sportową z jednoczesną modernizacją i remontem budynku Szkoły Podstawowej.

Czytelnik z Iławy chce się pochwalić portem śródlądowym w swoim mieście. Jest to największa inwestycja powiatowa w ostatnich latach, warta ponad 15 mln zł, która jest wizytówka miasta nad Jeziorakiem. Mieszkaniec Giżycka zgłosił tamtejsze Mazurskie Centrum Sportów Lodowych. To kryte lodowisko, jedyna tego typu inwestycja w północno-wschodniej Polsce. W Węgorzewie mieszkańcy chwalą park Helwinga, który został zrewitalizowany i ucywilizowany oraz drogi — wyremontowany odcinek do Giżycka. Podobają się też ścieżki rowerowe nad jeziorem.

A co się zmieniło w Twojej miejscowości, wsi? Prosimy: piszcie i wysyłajcie swoje typy. Wystarczy się rozejrzeć, by zobaczyć zmiany. Odrestaurowywane są zabytki, budowane nowe drogi, powstają obiekty kulturalne i rekreacyjno-sportowe. Pewnym katalizatorem tych przemian było nasze wejście do Unii Europejskiej 11 lat temu. Dzięki potężnemu zastrzykowi środków unijnych liczba inwestycji zaczęła rosnąć.

Ostatnie ćwierćwiecze to czas bardzo intensywnego rozwoju, w dużej mierze dzięki działaniom samorządów, które wielokrotnie tych inwestycji podejmują się same, a w innych przypadkach w mniejszym lub większym stopniu wpływają na ich przebieg.

Nie ma chyba miasta, które by nie przeszło znacznych zmian w ostatnich 25 lat. Pokaż swoje miasto, wieś, by w zestawieniu nie zabrakło żadnego miejsca na Warmii i Mazurach.

Jeden z naszych wiernych czytelników wskazał w Olsztynie plażę miejską, inny — zagospodarowanie parku nad Łyną, bo w stolicy regionu nie możemy narzekać na to, że nic się przez te 25 lat nie wydarzyło. — Proszę koniecznie, wspomnieć o parku Centralnym — mówił naszemu dziennikarzowi Andrzej Jasiński z Olsztyna. — Bo to jest coś absolutnie kapitalnego. Tyle lat były tutaj nieużytki, a teraz wszystko uporządkowane, są ścieżki, jest fontanna.

Czytelnicy wskazali także w Olsztynie: Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel, ul. Artyleryjska, odnowiony Stary Ratusz, amfiteatr  w Olsztynie; w Olecku — pl. Wolności i kompleks sportowy.

łw, bb

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. MAX #1799894 | 31.61.*.* 23 sie 2015 09:07

  wyniki finansowe miejskiej spółki grzymuś- centuś

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Józef #1799600 | 31.61.*.* 22 sie 2015 14:02

  1 miejsce Termy Zimne Warmińskie, 2 miejsce Lotnisko w Szymanach 3. miejsce olsztyńskie tramwaje 4 miejsce likwidacja linii 15 autobusowej komunikacji miejskiej w Olsztynie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. eskimos #1799528 | 176.97.*.* 22 sie 2015 11:58

  A może będą to "zimne" termy warmińskie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. xxx #1799521 | 31.1.*.* 22 sie 2015 11:41

  szalet z prysznicem dla bezdomnych by ich wykąmpać i ubrać coby się człowiek nie wstydził człowieka

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. observer #1799508 | 5.172.*.* 22 sie 2015 11:28

   Największa i najdroższa inwestycja to E 7 , ale bardziej ważna dla Warszawy niż naszego województwa. Termy warmińskie, lotnisko regionalne Mazury to niewypał do którego trzeba będzie latami dokładać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD