Na bieżąco z imprezowym kalendarzem

2015-08-20 00:20:25(ost. akt: 2015-08-20 08:28:00)
Maciej Bułkowski Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego

Maciej Bułkowski Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Dzięki szybkiemu internetowi wszystkie informacje mamy w zasięgu ręki, a właściwie w zasięgu komputera, tabletu lub smartfona. Szybko możemy sprawdzić, co i kiedy dzieje się w naszym regionie i dzięki temu uczestniczyć w ciekawych imprezach, do których niewątpliwie zalicza się cykl spotkań nad jeziorem Ukiel w Olsztynie od 25 do 30 sierpnia.
- Żeby nie przegapić najważniejszych i najciekawszych wydarzeń, warto sprawdzać strony poświęcone imprezom w naszej okolicy lub strony instytucji, które takie imprezy organizują – mówi Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego – Można też obserwować w mediach społecznościowych, w jakich wydarzeniach biorą udział nasi znajomi czy zapisywać się do newsletterów.

Jednak żeby z internetu korzystać, trzeba go mieć – najlepiej ten szybki. Jednak jeszcze nie we wszystkich miejscach w Polsce jest on dostępny. Żeby to zmienić, w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 samorząd województwa warmińsko-mazurskiego realizuje budowę sieci szerokopasmowych. Czy w twojej okolicy brakuje szybkiego internetu? Oznacz się na stronie chceinternet.pl, która jest elementem wspomagającym realizację projektu.
- Im więcej osób zgłosi swoje zapotrzebowanie na szybki internet, tym ta internetowa mapa „potrzeb” będzie dokładniejsza – mówi Maciej Bułkowski.

Wybierając się na 29 sierpnia nad jezioro Ukiel, nie zapomnijcie zabrać swoich smartfonów – w końcu takie wydarzenie trzeba uwiecznić. Atrakcji do fotografowania na pewno nie zabraknie. A szybkie łącze mobilne pozwoli wam szybko podzielić się radością ze znajomymi. Do zobaczenia na plaży!

Joanna Kuklińska

Obrazek w tresci