Pijani na zmianę jeździli samochodem

2015-08-19 11:24:23(ost. akt: 2015-08-19 11:29:41)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

1,5 promila alkoholu w organizmie miała 41-letnia kobieta, która jeździła fordem po ulicach Morąga. W aucie jako pasażer znajdował się 32-letni mężczyzna, który według świadków wcześniej zmienił się z kobietą za kierownicą tego samochodu. Po zbadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
— W niedzielę wieczorem morąscy policjanci zostali powiadomieni, że po ulicach miasta jeździ kierowca forda, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy — informuje podkom. Bożena Bujakiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. — Funkcjonariusze w niedługim czasie od zgłoszenia na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej wskazany samochód. Za kierownicą siedziała 41-letnia kobieta, która, jak się okazało, prowadziła samochód mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie przebywał również 32-letni pasażer i to właśnie jego świadkowie wskazali jako kierowcę, który wcześniej prowadził samochód. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Morąga nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Teraz oboje nietrzeźwi kierowcy będą się tłumaczyć ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna zostanie rozliczony za brak posiadanych uprawnień do prowadzenia samochodu.


red
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. goscMorag #1800542 | 78.88.*.* 24 sie 2015 13:43

    trzeba zlikwidować pijodajnie na każdym kroku sklep monopolowy czynny do północy świątek piątek i niedziela to jakiś obłęd o tym nikt nie mówi tylko wszędzie pełno pijaków pijanych kierowców przez to nieszczęść ludzkich kto robi na tym interes??????szczególne miejsce w Morągu to tzw 'źródełko" i pomieszczenie obok niby maszyny do grania a w rzeczywistości to lokal otwarty dla pijaczków od rana do wieczora człowiek mieszka obok a czuje się jak na dnie śmietnika za przeproszeniem nasra...ne naszczane pełno butelek puszek kto ma to sprzątać???czy ktoś zlikwiduje to bagno w środku miasta!!!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Tablica rejestracyjna NOS #1797456 | 88.220.*.* 19 sie 2015 11:58

    i już wiadomo ,że za kierownicą siedzi "super inteligent" z super umiejętnościami i na pewno jest po spożyciu albo nie ma prawka lub też odwali coś na drodze czego nie zrobiłby nigdy normalny kierowca. A więc pijane NOS-y trzymajcie się z dala od szosy .

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)