Grand Slam: Treningi z gwiazdami siatkówki dla najmłodszych

2015-08-09 12:03:05 (ost. akt: 2015-08-09 12:04:58)
25 sierpnia zajęcia dla dzieci na olsztyńskiej plaży poprowadzi Grzegorz Fijałek (leży, stoi Mariusz Prudel).

25 sierpnia zajęcia dla dzieci na olsztyńskiej plaży poprowadzi Grzegorz Fijałek (leży, stoi Mariusz Prudel).

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Olsztyński Warmia Mazury Grand Slam będzie okazją nie tylko do obejrzenia w akcji najlepszych zawodników świata, ale także do złapania samemu siatkarskiego bakcyla.
Zawody z cyklu World Tour odbędą się nad jeziorem Ukiel od 25 do 30 sierpnia. Co zrozumiałe, gwoździem programu będą zmagania najlepszych par świata, które powalczą o 800 tys. dolarów, ale FIVB Beach Volleyball World Tour Grand Slam przez wszystkie dni obłożony będzie wieloma imprezami towarzyszącymi. Nie zabraknie oczywiście atrakcji, w których kibice sami będą mogli wziąć piłkę w ręce i szlifować siatkarskie rzemiosło.

Jak potwierdzili już organizatorzy, 25 sierpnia w godz. od 15 do 20 odbędzie się Grzegorz Fijałek Camp, czyli zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 oraz 12-16 lat (dokładne miejsce nad jeziorem Ukiel nie jest jeszcze wskazywane).

W tym roku przypada druga edycja siatkarskiej akcji, która współfinansowania jest ze środków Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Grzegorz Fijałek poprowadzi warsztaty dla najmłodszych w pięciu miastach. Pierwsze campy odbyły się już Chorzowie i Łodzi, przed nami jeszcze Gdańsk, Olsztyn oraz Andrychów, czyli miejsce urodzenia naszego znakomitego siatkarza.

Bardzo wiele będzie można nauczyć się również podczas KIDS Campów Piotra Gruszki, czyli rekordzisty pod względem liczby meczów w reprezentacji Polski. Wicemistrz świata z 2006 r. oraz mistrz Europy z 2009 r. w latach 1995-2011 rozegrał z orzełkiem na piersi aż 450 spotkań, nic więc dziwnego, że jest ikoną polskiej siatkówki. Zajęcia z byłym siatkarzem m.in. AZS Olsztyn będą od czwartku do soboty po zakończeniu ostatniego meczu turniejowego dnia, czyli ok. godz. 18.30. Podstaw siatkówki w miarę możliwości będą uczyć także zawodnicy, którzy przyjadą do Olsztyna, ale nie tylko.

— Jeśli znajdę czas, być może sam także wezmę udział w campie. Dobrej zabawy na pewno nie zabraknie — zapowiadał już wcześniej m.in. Paweł Papke, od niedawna prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a w przeszłości reprezentacyjny kolega Piotra Gruszki.

Rafał Bieńkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.