Festyn rodzinny w Buczkach

2015-07-29 08:54:11 (ost. akt: 2015-08-03 12:29:50)
W niedzielę mieszkańcy wsi Szeligi i Buczki spotkali się na wspólnej imprezie.
Festyn rozpoczął się w niedzielę o godz. 14. Podczas spotkania można było posłuchać występu zespołu "Stradunianki”. Chętni mogli też przepłynąć się po jeziorze Selment Wielki motorówką wodną z Jednostką Ratownictwa Wodnego działającą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach.

Ratownicy w trakcie wycieczki informowali m.in. o zasadach bezpiecznego zachowania się na jeziorze. Podczas festynu nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci czekały m.in. konkursy i cenne nagrody, ognisko i malowanie twarzy.
Chętni mogli wziąć udział w konkursach toczenia piłki, strzału do bramki, rzucie piłką do celu, w konkursie z taczką, skokach w worku, przeciąganiu liny, biegu przełajowym czy kręceniu kołem. Na wszystkich uczestników rywalizacji czekały cenne nagrody. Ale jak przyznaje sołtys Ewa Lewicka, nie to jest najważniejsze.

– W takich spotkaniach chodzi przede wszystkim o integrację, wspólne spędzenie czasu – mówi Ewa Lewicka. – W poprzednich latach organizowaliśmy imprezy na Dzień Dziecka. W tym roku to się nie udało i najmłodsi dopytywali się, kiedy coś dla nich przygotujemy. Dlatego zorganizowaliśmy ten festyn dla całych rodzin.
Organizatorem festynu była sołtys wsi Buczki-Szeligi we współpracy z Gminą Ełk i Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach.Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ir. #1795247 | 89.228.*.* 16 sie 2015 07:32

  Do Mieszkańca Gminy . Widzę że jesteś minimalistą , dużo do szczęście Ci nie potrzeba. Radzę wróć do czasów kamienia łupanego !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. MIszkaniec Gminy. #1794897 | 83.9.*.* 15 sie 2015 11:39

  Do Ir.Tobiue żeby wybudowali autostradę obok domu to zawsze będziesz narzekal. Taki juz jesteś.Dlatego trudno ci sie znależć w społeczeństwie.W całej Polsce potrzeba tysiące km dróg.Gdyby nie tacy" włodarze " jak poprzednik pana Osewskiego żyłoby nam się o wiele lepiej.Zmarnował osiem lat w ktorych inne gminy z tym samym budżetem pięknie się rozwinęły.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ir. #1791000 | 89.228.*.* 9 sie 2015 06:45

  Na festyny w Buczkach to pieniądze są a droga jak w latach 70-tych . Dojechać na swoją posesję nie mogę . W Gminie mówią pieniędzy nie ma !!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janusz #1787950 | 83.9.*.* 3 sie 2015 13:59

   Panie Wójcie nadal malo informacji o sytuacji w Gminie spowodowanej przez poprzednika. Niektorzy przecierają oczy ze zdumienia. 5 telewizorów 50 calowych i inne gadżety dlaczego on jeszcze nie siedzi w więzieniu.? Tyle dróg w fatalnym stanie a on pałac budował. Czy prokurator prowadzi dochodzenie?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz