Komendant wojewódzkiej policji w Olsztynie da się ukłuć

2015-07-27 07:30:00 (ost. akt: 2015-07-26 17:53:03)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dziś o godzinie 9 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olszynie odwiedzą centrum krwiodawstwa. Wraz z inspektorem Markiem Walczakiem, komendantem wojewódzkiej policji w Olsztynie na czele, zaświecą przykładem i dadzą się ukłuć.
Inspektora Walczaka nie mogło zabraknąć podczas wizyty w centrum krwiodawstwa. W końcu to ambasador Gazetowego Klubu Dawców Krwi. — Postanowiłem wrócić do mojego starego zwyczaju oddawania krwi raz na jakiś czas — mówi komendant wojewódzki. — Z jednej strony tą inicjatywą chcę zachęcić policjantów z całego regionu do ukłucia. Funkcjonariusze oraz ratownicy medyczni zawsze są jako pierwsi na miejscu wypadku i widzimy ich tragiczne skutki oraz ogromną potrzebę krwi. Z drugiej strony chciałbym także zachęcić wszystkich mieszkańców regionu do ukłucia. Dla nas to jedna chwila, dla kogoś życie.

Insp. Walczak nie jest jedynym policjantem, który honorowo da się ukłuć. Do grona klubowiczów dołączy także podkom. Andrzej Gidziński, dowódca kompanii w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, który odda krew w najbliższy piątek podczas akcji RCKiK w Szczytnie. Jeśli planujesz oddać krew, a dojazd do Olsztyna jest problematyczny, zachęcamy do wspólnego ukłucia z podkom. Gidzińskim w WSPol.