Witek z paczką przyjaciół serca i krwi nie żałował

2015-07-21 08:22:06 (ost. akt: 2015-07-21 09:09:07)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Było wesoło, tłumnie, a przede wszystkim „krwawo”. Wczoraj Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odwiedził Witold Młynarczyk, ambasador Gazetowego Klubu Dawców Krwi, który oddał ją wraz z liczną grupą znajomych.
Witold Młynarczyk przeczytał o naszej akcji w „Gazecie Olsztyńskiej”. I skrzyknął swoich przyjaciół. Dzięki temu blisko 30 osób postanowiło podzielić się tak potrzebną krwią. I choć nie każdy mógł to zrobić, to większość honorowo oddała krew. Zarówno oni, jak i ci, którzy tym razem nie mogli oddać, już zapowiadają, że jeszcze nieraz wrócą do centrum krwiodawstwa.

— Ludzie mocno zapalili się do tego pomysłu. Spora część z nich już wielokrotnie oddawała krew, są także osoby, które pierwszy raz spróbują się ukłuć. Ale wszyscy są bardzo pozytywnie nastawieni, widzą, że to nic strasznego i że można pomagać innym w naprawdę wesoły, fajny sposób — mówił Witold Młynarczyk tuż przed oddaniem krwi. — I choć nie każdy z nas może się dzisiaj ukłuć, to jestem bardzo zadowolony z odzewu i tego, że ludzie chcą pomagać. Oczywiście nie zamierzam poprzestać na dzisiejszym oddawaniu krwi! Wciąż będę zachęcał wszystkich znajomych do ukłucia. To ważne i potrzebne działanie, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie odwiedził centrum, to serdecznie polecam! — zapowiedział.

Krew spróbowała oddać także Sylwia Młynarczyk, żona Witolda. — Stresuję się, bo pierwszy raz chcę oddać krew. Ale akcje tego typu należy wspierać zawsze — podkreślała. — Wielokrotnie słyszałam o sytuacjach, kiedy ktoś pilnie potrzebował krwi i wszyscy specjalnie dla niego chodzili dać się ukłuć. A najważniejsze to nie dopuszczać do takich sytuacji, trzeba dbać o to, żeby krwi w RCKiK po prostu nie zabrakło.

Niestety, tym razem nie mogła oddać krwi. — Przyjdę tu wkrótce i spróbuję jeszcze raz — zapewniła pani Sylwia.

Wśród znajomych Witolda Młynarczyka znalazły się też osoby, które aby wziąć udział w akcji i wesprzeć centrum, przyjechały do Olsztyna z naprawdę dalekich stron. Rekordzistą okazał się pracujący w Holandii Patryk Narejko, który w odpowiedzi na wezwanie Witka przyjechał, aby dać się ukłuć.

— Już pięć razy oddawałem krew, ale teraz mogę to zrobić w wyjątkowym klimacie i towarzystwie — stwierdził. — Takie akcje są potrzebne, ponieważ ludzie zazwyczaj dostrzegają, jak bardzo krwi brakuje dopiero wtedy, kiedy np. ich bliscy natychmiast jej potrzebują. Poza tym, jeśli teraz będę oddawał krew regularnie, to już za 10 lat będę mógł za darmo jeździć autobusami — śmiał się.

Z uśmiechem na ustach krew oddała także Paulina Piotrowicz, która na swoim koncie ma już oddanych kilka litrów krwi. — Niestety, nie liczyłam dokładnie ile, ale krew oddaję odkąd tylko skończyłam 18 lat. Zawsze staram się to robić w ciekawy, fajny sposób, np. zwołujemy znajomych i całą grupą idziemy dać się ukłuć. Podobnie jest dzisiaj — powiedziała.

— Jesteśmy wdzięczni za wszelkie akcje tego typu, to bardzo pomoce i chwalebne działanie — mówi Jolanta Walenciak z RCKiK. — Choć ostatni weekend trochę podreperował nasze zapasy krwi, to wciąż bardzo potrzebujemy pomocy dawców — zaznacza.

Krew można oddać też poza Olsztynem. Autobus RCKiK już dziś zawita do Biskupca ( centrum handlowe Karuzela, godz.9-13).

Ewelina ZdancewiczKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nic #1779944 | 79.188.*.* 21 lip 2015 12:07

  A czy ten Pan chce pomagać bezinteresownie, czy reklamuje swoją knajpę. Bo jeżeli bez interesownie to po co mu ta koszulka z reklamą. Na bezinteresowność bym nie liczyła.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. zed #1779871 | 213.73.*.* 21 lip 2015 10:38

  zwykla patologia na tych zdjeciach

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. srakaumarlaka #1779866 | 88.156.*.* 21 lip 2015 10:27

   Przyniosłem wiadro krwi, nie przyjęli - mogli chociaż na kaszankę przeznaczyć.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Piotrek Bolka i Lolka #1779850 | 164.126.*.* 21 lip 2015 09:53

   Szacunek i podziw dla takich ludzi jak WY!!!! Brawo!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz