Silny wiatr i burze w regionie. Większość awarii usunięta

2015-07-20 08:08:03 (ost. akt: 2015-07-21 08:43:18)
Powalone drzewa, zalane piwnice i zerwane linie energetyczne - trwa usuwanie szkód po niedzielnej nawałnicy.

Powalone drzewa, zalane piwnice i zerwane linie energetyczne - trwa usuwanie szkód po niedzielnej nawałnicy.

Autor zdjęcia: ZM

Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie, z powodu silnego wiatru i gwałtownych burz, ponad 3 tys. odbiorców w regionie zostało bez prądu. Do wtorku większość awarii usunięto.


godz. 7:30 ->
Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego usunięto większość awarii energetycznych. Pozbawionych dostaw padu pozostaje 12 odbiorców w powiecie działdowskim i nowomiejskim (obszar działania Energa Operator Oddział Płock)


godz. 18:30 ->

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie w rejonie: nidzickim, działdowskim i nowomiejskim wyłączone są 13 stacje transformatorowe - bez prądu pozostaje 317 odbiorców, w ełckim wyłączone są 3 stacje - bez prądu pozostaje 60 odbiorców, w nidzickim i lidzbarskim wyłączonych jest 8 stacji - bez prądu pozostaje 70 odbiorców.

W sumie wyłączone są 24 stacje transformatorowe, bez prądu pozostaje 447 odbiorców. Energetycy usuwają na bieżąco awarie. W wyniku silnego wiatru uszkodzonych zostało pięć budynków mieszkalnych .

godz. 13:30 -> W wyniku silnego wiatru uszkodzonych zostało pięć budynków mieszkalnych.

Uzupełnienie sprawozdania dotyczącego strat, spowodowanych burzami i silnym wiatrem:

1. Wiatr uszkodził dach stołówki w ośrodku wczasowym na ternie powiatu działdowskiego.
2. Z powodu nawałnicy uszkodzeniu uległy dachy świetlicy wiejskiej i domku letniskowego w miejscowości Klonowo.

Na miejscu pracują komisje gminne, które szacują straty.

godz. 13:15 -> Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie, bez prądu nadal pozostaje ponad 900 odbiorców. - W rejonach: nidzickim, działdowskim, nowomiejskim wyłączone są 32 stacje transformatorowe. W ełckim wyłączone są 3, natomiast w nidzickim i lidzbarskim nie działa 5 stacji - mówi Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. Energetycy starają się na bieżąco usuwać wszystkie awarie.

godz. 11:10 ->
W Narzymiu, remontowany odcinek ulicy Wierzbowskiej, na dłuższy czas zamienił się w jezioro. Poziom wody na drodze sięgał około 40 cm. Wezwani na miejsce strażacy, próbowali odpompować deszczówkę do pobliskiego rowu melioracyjnego. Więcej informacji i zdjęcia znajdziesz w artykule: Wodne drogi w gminie Iłowo.

godz. 10:00 -> Pozrywane linie energetyczne, poprzewracane drzewa, połamane gałęzie to efekt burzy, która wczoraj wieczorem przeszła nad naszym regionem. Tylko w powiecie nidzickim strażacy interweniowali 28 razy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

godz. 9:00 -> Jak poinformował Sławomir Filipowicz (rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie), w weekend strażacy pracowali przy 34 zdarzeniach. Na szczęście w żadnym z nich nie ucierpieli ani ludzie ani sprzęt. W większości interwencje dotyczyły drzew powalonych przez wiatr.


godz. 6:30 -> Na skutek silnego wiatru i gwałtownych burz, które przeszły nad naszym regionem, bez prądu nadal pozostaje 3 tys. odbiorców. Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie, w rejonach: nidzickim, działdowskim, nowomiejskim wyłączonych jest 130 stacji transformatorowych.

W ełckim wyłączone z eksploatacji są 3 stacje, natomiast w olsztyńskim, lidzbarskim i nidzickim - 6 stacji. Z powodu burz, na terenie naszego województwa strażacy odnotowali w sumie 121 interwencji przy powalonych drzewach, zalanych piwnicach i zerwanych dachach.

- Straż Pożarna zabezpieczyła uszkodzone budynki plandekami. Energetycy lokalizują i usuwają awarie - mówi Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Oto krótkie sprawozdanie ze strat, spowodowanych burzami i silnym wiatrem:

1. W Ostaszewie (gm. Grodziczno) z jednego z budynków zerwana została 1/4 dachu. Uszkodzony został także dach budynku gospodarczego.
2. Wiatr zerwał połowę dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Brzozie Lubawskie.
3. W Szczytnie drzewo spadło na samochód osobowy. Na szczęście kierowca sam wydostał się z pojazdu.Kilkadziesiąt powalonych drzew, zerwane dachy, powywracane tablice - to pierwsze skutki nawałnicy, która przeszła nad Nidzicą. Więcej znajdziesz w artykule: Powalone drzewa, zerwane dachy. Strażacy usuwają skutki nawałnicy

Ilustracja do tekstu Uszkodzonych jest ponad 150 stacji transformatorowych oraz połamanych i powalonych dziesiątki drzew. Wiatr uszkodził również trzy dachy. Około 1500 osób jest pozbawionych prądu. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Gwałtowne burze nad Warmią i Mazurami. Połamane drzewa, zerwane linie

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. energetyk #1780354 | 178.43.*.* 21 lip 2015 21:39

  Jeszcze będziecie płakać po energetykach .Jak posiedzicie trzy dni bez prądu .Już niedługo ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jjajja #1779703 | 109.241.*.* 20 lip 2015 22:50

   a wszyscy tylko o tych strażakach.... Przez nich trzeba było jechać do pracy.... Jakby energetycy nie działali całą noc i by prądu nie było ponad dobę albo i dłużej to do pracy i tak trzeba by było iść, nieumytym, nienajedzonym i nieuczesanym bo prądu brak. Ale oni nigdy nie nawalają i nikt ich nie chwali i nikt im nie współczuje ze zapindalają całymi dobami zeby ludzie prąd mieli.... Albo święta. Biedactwa niby takie biedne bo pracują, a lekarzy i pielęgniarek co zapindalają w każde święta i w nocy nikt nie powspółczuje...

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. an..el #1779446 | 81.15.*.* 20 lip 2015 16:18

    Tak dużo jest starych drzew,wyschniętych konarów przy naszych gminnych drogach. Najwyższy czas zająć się tym problemem zanim stanie się najgorsze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

   2. no i dobrze drzewa nich lecą #1779193 | 188.146.*.* 20 lip 2015 09:08

    za wycięcie krzaka ludzi karają niby drzewo w tv pokazują i taki konar niech spadnie na łeb burmistrzom urzednikom i łeb na połowe to bede klaskał

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)