Krew jest potrzebna zawsze, dlatego nie zwlekaj i pomóż!

2015-07-18 08:57:55 (ost. akt: 2015-07-18 14:07:10)

Autor zdjęcia: RCKiK w Olsztynie

Krew to lek, którego nie da się wyprodukować. Dlatego daj się ukłuć, tak jak klubowicze i ambasadorzy naszego klubu.
Gazetowy Klub Dawców Krwi ma coraz więcej członków i ambasadorów. Wśród nich jest m.in. Witold Młynarczyk, który już w poniedziałek wraz z grupą znajomych o godz. 10 zjawi się w olsztyńskim RCKiK, aby oddać krew. — Chodźcie przelewać krew razem z nami. Naprawdę warto! — zachęca Młynarczyk.

Do ukłucia przekonuje także Maciej Bajur z zespołu Kuśka Brothers, ambasador Gazetowego Klubu Dawców Krwi. — Wspólnie możemy sprawić, żeby pustki w centrum krwiodawstwa poszły w zapomnienie. Wystarczy choć na chwilę oderwać się od zabawy czy obowiązków, żeby zrobić coś szlachetnego — zachęca.

O zapasy krwi wkrótce powalczą także muzycy z zespołu Transsexdisco, kolejni ambasadorzy akcji. — Oddawanie krwi to świetna sprawa. Po pierwsze masz świadomość, że robisz coś dobrego i potrzebnego, po drugie od razu masz wykonany komplet badań — wylicza Damian Lange, wokalista grupy. — Każdy może po prostu zdobyć się choć raz na ten gest i dać się ukłuć.

Oddać krew można nie tylko w Olsztynie, ale także podczas akcji wyjazdowych RCKiK. Najbliższe odbędą się już w sobotę na polach grunwaldzkich (godz. 10-14) oraz w Szkole Podstawowej w Jedwabnie (godz. 8-11). Z kolei najbliższą okazją do wstąpienia do Gazetowego Klubu Dawców Krwi poza RCKiK jest akcja organizowana 20 lipca (godz. 8-13) przez Klub HDK przy PCK w Bartoszycach pod hasłem: „Krew to życie — podaj dalej!”. Pojawi się na niej nasz fotoreporter, który wykona zdjęcia każdemu krwiodawcy, który będzie chciał zostać naszym klubowiczem.

ez

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #1778406 | 81.190.*.* 18 lip 2015 17:29

    nie oddam bo nie jestem za tym! i za transplantacją! - i to jest moja sprawa. :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz