Dwóch zatrzymanych, dwóch w szpitalu - trwają śledztwa w sprawie dopalaczy

2015-07-13 19:00:20 (ost. akt: 2015-07-13 18:53:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Mat.KWP w Olsztynie

W ciągu ostatnich dni do szpitala w Bartoszycach trafiło dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej zatruli się dopalaczami. Zaś w Kętrzynie i w Olsztynie, policjanci zatrzymali 21 i 28-latka, u których znaleziono łącznie kilkadziesiąt woreczków z podejrzanymi substancjami. Przypomnijmy, że od 1 lipca poszerzona została lista substancji, których posiadanie jest zabronione.
Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, tylko w pierwszej połowie tego roku, odnotowano aż 171 przypadków zatrucia dopalaczami (tylko w samym lipcu 23 przypadki). O tym, jak bardzo szkodliwe mogą być tego typu substancje, przekonało się dwóch mężczyzn, którzy właśnie po spożyciu dopalaczy trafili do szpitala w Bartoszycach.

- Pierwszy z nich, trafił do szpitala w piątek po tym, jak zaczął dziwnie się zachowywać, a kontakt z nim był bardzo utrudniony - podają rzecznicy KWP w Olsztynie. Woreczki z narkotykami znalazła pielęgniarka. - 28-latek przyznał, że znalezione przy nim substancje to dopalacze -dodają policjanci.

Woreczek z podejrzanym proszkiem u drugiego z zatrutych mężczyzn, znalazła jego matka. Kobieta wezwała pogotowie, po tym jak jej syn stał się agresywny. - Zabezpieczone substancje zostaną poddane badaniom laboratoryjnym - wyjaśniają funkcjonariusze.

Oprócz zatruć dopalaczami, policjanci kryminalni z regionu zajęli się także sprawami 21 i 28-latka, u których znaleziono kilkadziesiąt woreczków i saszetek z podejrzanymi substancjami.

21-latek z powiatu kętrzyńskiego wpadł podczas podczas kontroli na dworcu kolejowym. - W trakcie legitymowania okazało się, że Adam W. miał przy sobie kilka woreczków strunowych z różnego rodzaju substancjami - suszem roślinnym i białym proszkiem - podają rzecznicy KWP. Mężczyzna tłumaczył, że w woreczkach znajdują się dopalacze, które kupił przez internet. Środki zostały zabezpieczone i przesłane do laboratorium. - Po uzyskaniu wyników będzie można podjąć decyzje o ewentualnym przedstawieniu zarzutów - dodają.

Drugiego z mężczyzn, podejrzanych o posiadanie narkotyków, zatrzymano w niedzielę (12 lipca) wieczorem na ul. Lubelskiej w Olsztynie. - Po godzinie 21 oficer dyżurny otrzymał informację od jednego z mieszkańców o tym, że w pobliżu jednej z tamtejszych restauracji mężczyźni sprzedają narkotyki - relacjonują policjanci. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali trzech mężczyzn i przeszukali auto jednego z nich. W samochodzie znaleźli saszetkę zawierającą 18 woreczków foliowych z suszem i białym proszkiem. Podczas zatrzymania 28-latek stwierdził, że to dopalacze. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 3 telefony należące do mężczyzny.

Przypomnijmy, że za posiadanie zabronionych substancji grozi kara nawet pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak się kończy słuchanie gazet #1809760 | 31.183.*.* 6 wrz 2015 18:55

  Matka chcąc ratować życie syna przekazuje woreczek, wiedząc, że grozi za to więzienie. Policja zabiera towar na komendę i zabezpiecza jako dowód zamiast przekazać do badań. Chłopak może umrzeć, a policji chodzi tylko o złapanie kolejnych ćpunów. Brawo! Dalej zalecajcie przekazywać znalezione używki policji tylko po to, by ta wsadzała nasze dzieci do więzień!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. JanekMechanik #1775793 | 95.40.*.* 14 lip 2015 17:20

  i kurwa dobrze !!! Kilku debili będzie mniej miasto będzie piękniejsze, spokojniejsze i mniej śmierdzące.....Już Chopin leży w śpiączce i kilku innych debili!!! Zapalić im dajcie!!Więcej,więcej,więcej......... ......

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Benek #1775584 | 88.156.*.* 14 lip 2015 12:20

  Zastanówcie sie skad sie to bierze, Jak dzieci chowacie... Alkohol na porzadku dziennym 7 dni w tygodniu. I zaskoczeni ze dzieci sie odurzają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. juhas #1775296 | 188.176.*.* 14 lip 2015 03:12

  A klej mozna wachac ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. pytanie do znawców i koneserów #1775251 | 46.205.*.* 13 lip 2015 22:33

  Czy istnieją dopalacze wyglądem i zapachem przypominające szczyty THC tłuste ? A pytam dlatego, że boje się ze kiedyś kupując wspomniane szczyty THC tłuste dostane dopalacze. Powiedzcie, czy bać się i zaprzestać palić szczyty THC tłuste z obawy, że trafi się dopalacz, czy szczyty THC tłuste są niedopodrobienia ? Pomóżcie, koneserzy. Nie proszę o odpowiedzi amatorów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (12)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  Unia Europejska

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.