Przez internet do turysty

2015-07-09 07:27:36(ost. akt: 2015-07-30 15:34:43)
Turyści wiedzę m.in. o targach regionalnej żywności czerpią z internetu

Turyści wiedzę m.in. o targach regionalnej żywności czerpią z internetu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Czy powstająca sieć szerokopasmowa dla Polski Wschodniej może być udogodnieniem i rozwiązaniem problemu słabego internetu?
Słaby, często zanikający sygnał i szukanie najlepszego punktu zasięgu w domu— obecnie problem ze słabym internetem ma wielu mieszkańców Warmii i Mazur. Bo choć w stolicy regionu z reguły nikt na internet nie narzeka, to w mniejszych miejscowościach nie zawsze jest on dobrej jakości. Problemem stało się to zwłaszcza dla tych osób, które przez internet informują m. in. turystów o swojej ofercie. Czy powstająca właśnie sieć szerokopasmowa dla Polski Wschodniej może być udogodnieniem i rozwiązaniem problemu?
— Jak najbardziej. Internet jest obecnie sprawą podstawową, inaczej nikogo nie poinformuje się o swojej ofercie. Jeśli sygnał jest słaby, ciężko być z klientami na bieżąco, bo to właśnie w sieci szukamy najpierw wszelkich informacji — uważa Tomasz Winiarek, wytwórca serów kozich w Rozogach oraz właściciel zajazdu Tusinek. — U nas jest bardzo słaby i niestabilny sygnał. A przecież nasi goście chcą mieć internet, to obecnie standard — dodaje.

Podobnego zdania jest Katarzyna Kuśtowska, właścicielka restauracji Matrioszka w Gołdapi. — Projekt sieci szerokopasmowej to dobry pomysł. Turysta szuka lokalnej oferty przede wszystkim w internecie, poza tym przyjeżdżając na miejsce, też chce mieć do niego swobodny dostęp. Sieć szerokopasmowa może być sporym udogodnieniem dla wielu mieszkańców naszego regionu — twierdzi.

— Internet dobrej jakości jest nam niezbędny — podkreśla Klaudiusz Woźniak z Muzeum Budownictwa Ludowego-Parku Etnograficznego w Olsztynku. — Nasze muzeum jako instytucja, która ma w swoim kalendarzu kulturalnym wiele wydarzeń i działań o charakterze edukacyjnym jest i musi być widoczna w sieci internetowej. To miedzy innymi dzięki niej możemy promować swoją działalność i zachęcić szerokiego odbiorcę do odwiedzenia naszej instytucji — twierdzi. — Dodatkowo można wejść na naszą stronę i odbyć wirtualny spacer po skansenie, obejrzeć filmy i zdjęcia z naszych działań kulturalnych i edukacyjnych. Posiadamy profil muzeum w mediach społecznościowych. Korzystamy z newslettera, gdzie kilkaset osób jest informowanych za pomocą maili o naszych działaniach — wylicza. — Jednak nie każdy ma dostęp do internetu, który pozwala na taką promocję, dlatego sieć szerokopasmowa jest potrzebna — dodaje.
Przypomnijmy, w regionie trwa budowa sieci szerokopasmowej prowadzona przez samorząd warmińsko-mazurski z programu Polski Wschodniej.

ezŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robert #1775832 | 31.61.*.* 14 lip 2015 18:31

    To sa kpiny z ludzi ,w wiekszosci miasteczek i wiekszych miejscowosciach ludzie maja internet dobrej jakosci a ludzie na wsiach internet radiowy z limitem danych za co placa 80 zl

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. wykluczony cyfrowo #1774939 | 83.9.*.* 13 lip 2015 16:08

    Witam. Dlaczego internet szerokopasmowy nie będzie doprowadzony do ludzi mieszkających na koloniach? Tylko w większych skupiskach ludzkich?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz