Warto oddać krew i być w klubie

2015-07-08 12:23:19 (ost. akt: 2015-07-08 13:00:03)
Monika Tońska oddała już krew, a Ty?

Monika Tońska oddała już krew, a Ty?

Autor zdjęcia: Materiały RCKiK w Olsztynie

Coraz więcej klubowiczów dołącza do Gazetowego Klubu Dawców Krwi! Wczoraj kolejni dawcy pozwolili się ukłuć i zrobić sobie zdjęcie. Teraz kolej na ciebie!
Coraz więcej dawców postanawia dołączyć do Gazetowego Klubu Dawców Krwi. Aktywnie dołączają do niego także nasi ambasadorzy. Już w ten piątek Ewa Cichocka z zespołu Czerwony Tulipan i Katarzyna Staszko z The Lollipops dadzą się ukłuć w olsztyńskim RCKiK. Panie zjawią się tam punktualnie o godz. 7.30.

— Zapraszamy wszystkich, którzy mogą i nie mają żadnych przeciwwskazań, aby w piątek także wybrali się do centrum i podzielili swoją krwią — zachęca Katarzyna Staszko. — Jeśli ktoś nie może być w centrum tak wcześnie, aby oddać krew razem z nami, to zapraszamy w późniejszych godzinach. Ja już zdążę sprawdzić, jak to jest i od razu dam wszystkim znać. Podobno w ogóle nie boli — dodaje. I choć bardzo nie lubi igieł, a perspektywa pobierania krwi jest dla niej stresująca, to mimo wszystko postanowiła się przełamać i jako ambasador Gazetowego Klubu Dawców Krwi dać dobry przykład.

— Bo szczerze mówiąc, wymówka, że ktoś się boi, to nie jest żaden powód. Ja ze swoją nienawiścią do igieł postanowiłam zawalczyć, bo cel jest wyższy i należy dążyć do tego, aby RCKiK miał zapas krwi. Dlatego, jeśli ktoś jeszcze nigdy nie oddawał krwi, bo nie może się przekonać, to niech odda ją razem ze mną, będzie nas więcej — przekonuje.

Do wsparcia olsztyńskiego centrum krwiodawstwa zachęca także Ewa Cichocka. — Krew to jedyny w swoim rodzaju lek, którego nie da się wyprodukować. Trzeba się nią podzielić i nie ma na to innej rady — podkreśla. — Oddaję krew od 1997 roku i jak widać, nie powoduje to żadnego uszczerbku na zdrowiu czy też komplikacji. Zabieg jest w pełni profesjonalny i szybki. Dla nas to chwila na fotelu, a dla kogoś możliwość uratowania życia — dodaje. — No i pamiętajcie, ile można dostać czekolady! A nie tylko to oferuje centrum w zamian za wsparcie. Można otrzymać także bilety autobusowe czy inne gadżety, a w piątek ode mnie na pewno autografy i wspólne zdjęcia.

Chcesz zostać naszym klubowiczem? Wystarczy podczas oddawania krwi wyrazić zgodę na zdjęcie, które zostanie opublikowane w „Gazecie Olsztyńskiej”. Wszystkich chętnych zapraszamy do RCKiK w Olsztynie, ul. Malborska 2, tel. 89 526 01 56.

ez

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5