Czy wybrałbyś się na wakacje do Grecji?

2015-06-29 13:10:28(ost. akt: 2015-06-29 15:07:36)

Autor zdjęcia: Agencja TVN/ x-news

- Nawet gdyby w Grecji wybuchły niepokoje społeczne, nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na polskiego turystę - twierdzi Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.
Jego zdaniem, Polacy wybierający się za granicę zazwyczaj są przezorni. - Częściej biorą ze sobą gotówkę, niż liczą na wypłaty z bankomatów. W takich sytuacjach przelicznik jest niekorzystny - dodaje.

Prezes PIT zapewnia, że ograniczenia wypłat z greckich bankomatów nie dotyczą kart wydanych za granicą. Trzeba będzie się jednak liczyć z koniecznością czekania w kolejkach. - Nie mamy żadnych informacji, aby dostęp do publicznej służby zdrowia miał zostać ograniczony.

Czy wybrałbyś się na wakacje do Grecji?
Nie, ze względu na problemy z bankami
13.64%
Tak, bo nie obawiam się problemów finansowych tego kraju
72.73%
Nie planowałem i nie planuję wakacji w Grecji
13.64%


źródło: Agencja TVN/ x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #1765102 | 46.204.*.* 29 cze 2015 17:14

    Byłem w zeszłym roku i jestem zawiedziony zachowaniem Greków. Oni żyją na luzie. Nie widać by pracowali tak jak my i nie przejmują się tym. Byłem w wielu miejscach ale tylko w jednym na półwyspie Pilion było wszystko legalnie. W pozostałych np. Rywiera Olimpijska wszystko to szara strefa. Jako turysta na pewno nie będę wspierał kraju w tym stanie. Dziwię się tylko jak ren kraj wszedł do strefy Euro ze wspólną walutą. Nas jako Polskę Unia rozlicza ze wszystkiego, nawet jak krowy dadzą więcej mleka lub wyjście chociaż trochę po za określoną inwestycje. A Grecji nie rozliczała. Jadę na urlop w innym kierunku gdzie wszystko jest normalnie.

    odpowiedz na ten komentarz