Uroczyste zakończenie roku szkolnego w reszelskiej "Trójce"

2015-06-26 20:51:53(ost. akt: 2015-06-29 12:07:22)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W piatek 26 czerwca 2015 roku na uroczystym apelu został podsumowany rok szkolny 2014/15. Na płytkach przed szkołą zebrali się uczniowie, rodzice, prawni opiekunowie, babcie, dziadkowie oraz zaproszeni goście.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły pani Danuta Baten. Przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej, której dokonali nauczyciele dnia 18 czerwca 2015 roku.
Nagrodzeni zostali uczniowie klas I-III Dyplomami Wzorowego Ucznia, których w tym roku było 25. Uczniowie klas IV-VI otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a było ich 38. Najwyższe średnie na świadectwie 6,00 otrzymały dwie uczennice :Weronika Majcher z klasy VIa i Paulina Kościelniak z klasy Vb.

Najlepsi sportowcy otrzymali puchary i Dyplomy Sportowców Roku 2014/15. Mali Reszelanie nagrodzeni zostali kolorowymi pamiątkami od Stowarzyszenia „Reszelanie” za aktywny udział w zajęciach koła folklorystycznego i krzewienie kultury ludowej w regionie. Laureaci konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a osoby wyróżnione w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” dyplomy i łamigłówki matematyczne.

Statuetkami Damy i Dżentelmena Roku za wysoką kulturę osobistą uhonorowani zostali Gregor Eble z klasy VIb i Patrycja Łomżyńska z klasy VIa, a Rodzice tych uczniów otrzymali podziękowania za wzorowe wychowanie swoich dzieci. Stypendium ufundowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymał Przemysław Pieniak z klasy VIa.

Za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie na szczeblu wojewódzkim i krajowym 20 uczniów zostało nagrodzonych stypendiami ufundowanymi przez Burmistrza Reszla, które wręczył wiceburmistrz pan Jerzy Bajorek.

Najlepsi uczniowie – laureaci konkursów przedmiotowych i finaliści: Weronika Majcher, Gregor Eble, Patrycja Łomżyńska i Norbert Ducki otrzymali podziękowania od Pani kurator i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP3 Ponadto nagrodzeni zostali uczniowie, którzy najlepiej napisali sprawdzian na zakończenie klasy szóstej: Błażej Urbanowicz, Przemysław Pieniak, Patrycja Bajińska.

Rodzice uczniów wyróżniających się w nauce ze średnią ocen co najmniej 4,75 i więcej otrzymali listy gratulacyjne, a Rodzice, którzy okazali serce i „pomocną dłoń” szkole otrzymali pisemne podziękowania.
W kolejnej części apelu uczniowie klas szóstych przekazali sztandar klasom piątym. Absolwenci złożyli przyrzeczenie na sztandar. Następnie głos zabierali przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Łomżyńska, wiceburmistrz Reszla pan Jerzy Bajorek, przewodnicząca ZNP pani Dorota Choromańska. Wszyscy gratulowali uczniom osiągnięcia wysokich wyników w nauce i życzyli ciekawych, słonecznych wakacji.

Po części oficjalnej nadszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach. Tam uczniowie klas I-V otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. stary Mazur z emigracji #1769085 | 83.31.*.* 6 lip 2015 08:40

    Redakcjo, zrób jakiś ferment w gminie, powiecie i województwie. W ubiegłym roku działdowskie muzeum zostało jednym z Nowych Cudów Polski, a w tym roku reprezentująca Warmię i Mazury Święta Lipka ledwo się wlecze w ogonie. http://7cudow.national-geographic.pl/ran king Wstyd!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. xys #1764773 | 83.16.*.* 29 cze 2015 08:48

    a czym podpadła gazecie pani dyrektor że takie zdjęcie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz