Czy warto pracować w Polsce, skoro nie da się przeżyć za wypłatę?

2015-06-28 15:30:00(ost. akt: 2015-06-28 16:03:30)
Osoby, które mają poglądy lewicowe, naprawdę nie miały na kogo głosować — przekonuje Emilia Konwerska

Osoby, które mają poglądy lewicowe, naprawdę nie miały na kogo głosować — przekonuje Emilia Konwerska

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Nie chcą, żeby nazywać ich: oburzeni. Są wykształceni, mają pracę i poglądy polityczne. Łączy ich jedno: podczas wyborów oddali swój głos jako sprzeciw wobec systemu. Teraz chcą zmian. Z różnych powodów, nie tylko politycznych.
Anna Plaga z miejsca zastrzega: nie chce, żeby nazywać ją oburzoną. Ma 30 lat. I licencjat z polonistyki na UWM. Jest, jak mówi, pracownikiem najemnym. Koordynuje grupę sprzedawców z branży telekomunikacyjnej. W pierwszej turze wyborów swój głos oddała na Pawła Kukiza.

— Zwyczajnie mnie przekonuje. Mówił to, co ważne i to, czego powiedzenie wymaga odwagi — podsumowuje olsztynianka. — W jego wypowiedziach od wielu lat widać głębokie zrozumienie zwykłych ludzi. Dużą rolę odegrała moja szczera wiara w społeczeństwo obywatelskie i narzędzia demokracji bezpośredniej — dodaje.

Anna czuje się raczej... — ...zawiedziona, zwłaszcza że kilka lat mieszkałam w kraju, w którym państwo nie próbuje upokorzyć swojego obywatela, ograniczać go, na czymś go przyłapać, ale spełnia swoje zadania i jest temu obywatelowi przyjazne — mówi. — Liczę, że przy większym zaangażowaniu obywateli w sprawy publiczne, piętnowaniu ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hardkor #2720359 | 88.156.*.* 21 kwi 2019 16:42

  Wszyscy tylko piszecie o kredytach... Pracujesz, zgłaszasz sie do przydziału, czekasz 5 lat - masz mieszkanie z przydziału. Po co zakładać na 50 lat kule do nogi w postaci kredytu?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. pracująca #1772438 | 83.6.*.* 10 lip 2015 08:34

  Za granicą źle traktują? A w Polsce? 85% polaków pracuje u prywaciarzy którzy myślą jak tu się szybko dorobić, nie myśląc o pracownikach płacą im grosze o ZUS-ie nie wspominając. Pracy jest multum wykorzystują do cna i zero szacunku. Traktują jak niewolnika , człowieka gorszej kategorii. 30-latek musi mieszkać u rodziców bo nawet kredytu na mieszkanie nie weżmie bo bank mu nie da - ZUS najniższy. I po co tu siedzieć? Praca jak praca ale wolę więcej zarabiać w innym kraju... i się czegoś dorobić. Zwykły szaraczek bez pleców tutaj nic nie osiągnie, no może jednostki które miały szczęście i znalazły się w życiu w odpowiednim miejscu i czasie i z tego skorzystały...

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

 3. barbara #1771690 | 89.228.*.* 9 lip 2015 09:52

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No cóż licencjat to nie wielkie osiągnięcie,moje dzieci pokończyły studia ,nie poprzestały na licencjacie znają kilka języków i nie zamierzają wyjechać z kraju.Idąc na studia należy wybierać kierunki przyszłościowe.Zaznaczam ,że nie pochodzę z bogatej rodziny a moje dzieciaki uczyły się i pracowały i teraz mają to co powinny mieć.

  1. On9876 #1771526 | 95.160.*.* 9 lip 2015 00:30

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ta kobiecina niech dokończy studia, bo po licenjacie w tym kierunku jest nikim i jak na ten wiek juz dawno powinna mieć magistra. Po drugie nigdzie n a swiecie cudów nie ma i za darmo kasy nie ma. Wszędzie trzba dorabiać się pomału, a teraz mlodzi domagają się przywilejów. Pracuj, odkladaj, żyj nie ponad stan, a skromnie to po kilku latach sie dorobisz. Jak co malo kasy- pracuyj dodatkowo(dzieci pilnuj, sprzątaj, ogród ludziom wypiel za kas itp,) Ale łatwiej narzekać i rządać wyciągając łape-dajcie mi bo mi sie należy. Nic ci sie nie należy. To państwu sie należy od ciebie za darmowe wykształcenie, opieke zdrowotną, policyjną itp., którą do tej pory mialaś.

   1. SARA #1769672 | 73.24.*.* 6 lip 2015 20:59

    NA zachodzie ,tez Nie ma latwego zycia ,ceny utrzymania sa dostosowane do zarobkow , owszem mozna zaoszczedzic, zyjac w 10-stle ludzi na jednym apartamencie i jesc skromnie ,ziemiaki z maslanka ,ale taka wegetacja jest bez sensu ,zarabiac zagranica i wydawac w naszym kraju , ale skad wiadomo na co rodzina spedza kase i ile zona ma kumpli na jedna noc???? niestety na zachodzie polacy sa wykorzystywani i traktowani ,jako tania sila robocza ,bez godziwego szacunku i jako ludzie emigranci ,za chlebem ,ktorych mozna kopac po dupie sa nawet tacy ,co im za prace nigdy nie zaplaca a czy nas Niemcy i ANGOLE POWAZAJA , ABSOLUTNIE NIE ,WSZEDZIE DOBRZE ,ALE W DOMU NAJLEPIEJ ,tam sie jest POLSKIM BIALYM MURZYNEM NA USULUGI

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (10)