Krew w rockowym rytmie!

2015-06-24 12:25:31 (ost. akt: 2015-06-24 12:52:34)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Kolejni ambasadorowie zapraszają wszystkich do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Są nimi Kuśka Brothers i Łydka Grubasa. Jak mówią, stawką jest życie.
Mamy kolejnych ambasadorów Gazetowego Klubu Dawców Krwi „Gazety Olsztyńskiej”! Dołączyli do nas muzycy z olsztyńskiego zespołu Kuśka Brothers. Już wkrótce pomogą Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uzupełnić zapasy krwi.

— Krew to bezcenny lek. Dlatego każdy, kto tylko może, powinien pomóc w jego uzupełnianiu — uważa Maciej „Kudłaty” Bajor, basista Kuśki Brothers. — Ja już kiedyś oddawałem krew i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że to nic nie boli. Nprawdę! Rozumiem, że można bać się igieł, ale przecież wystarczy odwrócić głowę. Po prostu. Dla nas to małe poświęcenie, a dla kogoś może być szansą na życie! — dodaje.

Jednak nie tylko Kuśka Brothers zachęca olsztynian do wspólnego oddawania krwi. Już w poniedziałek 29 czerwca muzycy z zespołu Łydka Grubasa, ambasadorzy Gazetowego Klubu Dawców Krwi "Gazety Olsztyńskiej", w RCKiK podzielą się... sobą. I choć do akcji został jeszcze tydzień, to muzycy już przygotowują się do walki o zwiększenie zapasów krwi.

— Bo zawsze jest jej za mało, zwłaszcza w wakacje, dlatego warto dać się ukłuć i być może uratować czyjeś życie i zdrowie — mówi Bartosz Krusznicki, wokalista Łydki Grubasa. — Oddanie krwi to szlachetne działanie, które poza naszym czasem nic nie kosztuje. W dodatku nie musimy poświęcać go zbyt wiele, bo oddanie krwi nie jest przecież długim zabiegiem — przekonuje.

I dodaje, że tego dnia, oprócz standardowego poczęstunku RCKiK, honorowi krwiodawcy mogą liczyć także m.in. na autografy, zdjęcia z członkami zespołu, a... — Dla pierwszych osób, które przyjdą do centrum w poniedziałek od godz. 8, mamy do rozdania płyty. Będą też wejściówki na nasz najbliższy koncert w październiku, który zagramy w Olsztynie — wylicza.

Do wspólnego „rozlewu” krwi z zespołem zachęca także Artur Wszeborowski, basista grupy. — Nie zamykajmy oczu na potrzeby innych, bo za tydzień, dwa, rok my sami możemy potrzebować czyjejś krwi — podkreśla Wszeborowski. — Wypadki chodzą po ludziach, niestety. Nikt nie chciałby stracić szansy na zdrowie i życie tylko dlatego, że ktoś nie pomyślał o tym, że warto podzielić się cząstką siebie. Zacznijmy myśleć o innych — przekonuje. — Zapraszamy w poniedziałek do RCKiK wszystkich, którzy już kiedykolwiek oddawali krew, oraz tych, którzy nigdy jeszcze tego nie robili. Warto! To jest jak ukłucie komara, ale może uratować czyjeś życie. A to wszystko dzięki honorowym krwiodawcom — zachęca.

— Na razie nie jest źle, ale chętnie widzimy wszystkie minusy, szczególnie 0Rh- i BRH- — mówi o zapasach Jolanta Walenciak z RCKiK. — Zapraszamy wszystkich zdrowych i chętnych do pomocy, nie tylko olsztynian, ale także tych turystów, którzy zatrzymali się w Olsztynie na dłużej. Taka bezinteresowna pomoc komuś to z pewnością będzie świetne wspomnienie z wakacji — dodaje.


Wspólne oddawanie krwi z Łydką Grubasa i Kuśką Brothers dopiero przed nami, ale już dziś można dać się ukłuć! Wystarczy zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie przy ul. Malborskiej 2, tel. 89 526 01 56.

Ewelina Zdancewicz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD