Chceinternet.pl, bo sieć jest niezbędna

2015-06-03 00:00:00(ost. akt: 2015-06-18 16:28:31)

Autor zdjęcia: Krystyna i Roman Łukaszewscy

Akcja „Chcę internet!” służy pomocy w osiągnięciu celów stawianych projektowi budowy infrastruktury sieci szerokopasmowej na Warmii i Mazurach. Trwa konkurs zdjęć i ankiet. Na zwycięzców czekają nagrody.
Przypominamy o możliwości oznaczania miejsc na mapie regionu na portalu chceinternet.pl., gdzie jest największe zapotrzebowanie na szybki internet. Można to robić także metodą tradycyjną przy pomocy formularzy, które znaleźć można w naszych gazetach. Na tę metodę zdecydowali się państwo Roman i Krystyna Łukaszewscy.

— Ta akcja to świetny pomysł – mówił pan Roman. - Mieszkamy w Olsztynie, ale także tu na szybkość internetu można ponarzekać, więc z chęcią oznaczyliśmy się w formularzu.

Pani Krystyna również popierała akcję.

— Dzisiaj bez dobrego internetu nic się nie da zrobić, dlatego rozpowszechnianie go to potrzebna rzecz — mówiła.

Portal i akcja to pomysł samorządu województwa. Marszałek Gustaw Marek Brzezin podkreśla wagę przedsięwzięcia budowy szybkiej sieci dla regionu.

– Funkcjonowanie w XXI wieku bez tego medium wydaje się niemożliwe – mówi. - Zastosowania Internetu są tak różnorakie, że nie sposób wymienić je wszystkie, a co chwilę powstają kolejne. Rozwój infrastruktury oferującej szybki internet to jedna z najbardziej kluczowych dla gospodarki regionu inicjatyw. Dzięki temu będziemy mieli szansę na przyspieszony rozwój gospodarczy, co pobudzi inwestycje w nowe technologie, wprowadzając na rynek nowe produkty i usługi.

łw, ez