Propozycja dla inwestora i studenta

2015-06-12 00:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 14:32:44)   Artykuł sponsorowany
Wysoki standard projektu, sąsiedztwo lasu i jeziora oraz szybki dojazd do centrum Olsztyna – to tylko część atutów osiedla Tęczowy Las.
Osiedle Tęczowy Las wyróżniają też atrakcyjne ceny: wykończone „pod klucz” mieszkania można kupić już za 165 tys. zł brutto. Lokale na parterze posiadają ogródki, a na wyższych piętrach - balkony lub tarasy. Dodatkowo można kupić komórkę lokatorską oraz miejsce garażowe w podziemnym parkingu, do którego prowadzi winda. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje Polnord – deweloper, budujący osiedle Tęczowy Las, spółka, której doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym sięga niemal 40 lat.

Wysoka stopa zwrotu


Osoby, które zdecydują się na kupno lokalu na osiedlu Tęczowy Las, korzystając ze wsparcia bankowego, będą płacić raty kredytowe takie same lub nawet niższe niż stawki za najem mieszkania. Dzięki niskim stopom procentowym, przeciętna, miesięczna rata spłaty kredytu, zaciągniętego na kupno „M” sięga ok. 1,1 – 1,3 tys. zł. Z kolei stawki za najem lokali w Olsztynie, oscylują na poziomie 1,1 tys. zł miesięcznie. Łatwo więc obliczyć, że koszty najmu równoważą się z ratami kredytowymi. Co więcej, duża część mieszkań na osiedlu Tęczowy Las kwalifikuje się do programu MdM, dzięki czemu konieczny wkład własny (min. 10 proc. wartości transakcji) zrefinansujemy rządową dopłatą.

Dziś można kupić np. kawalerki wykończone „pod klucz”, w ramach indywidualnych projektów, wybranych z sześciu pakietów wykończeniowych. Kosztować będą, w zależności od powierzchni lokum i kondygnacji, 165 tys. zł, 170 tys. zł lub 173 tys. zł – to specjalna oferta Polnordu.


Lokale na osiedlu Tęczowy Las stanowią również atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które chcą inwestować w mieszkania na wynajem. Warto bowiem wiedzieć, że stopy zwrotu z najmu w mniejszych miastach są dziś wyższe od rentowności w dużych aglomeracjach. Podczas gdy w Warszawie inwestorzy rocznie odzyskują 4-5 proc. wartości nieruchomości, w Olsztynie, ze względu na niskie ceny mieszkań, rentowność z ich najmu jest znacznie większa.

Np. kawalerka na osiedlu Tęczowy Las, kupiona za 165 tys. zł, przyniesie 7 - 8 proc. roczną stopę zwrotu. Warto jeszcze raz podkreślić, że lokal jest całkowicie wykończony. To istotna informacja dla osób, które zastanawiają się nad kupnem mieszkania od dewelopera lub na rynku wtórnym. Kawalerki nowe jak i z drugiej ręki można wprawdzie nabyć w Olsztynie w zbliżonych cenach, ale klient otrzymuje od dewelopera mieszkanie nieużywanie i wykończone według swojego pomysłu a oferty z rynku wtórnego wymagają często remontu.


Dla turysty, żaka i biznesmena


Na brak najemcy inwestor nie będzie narzekać. Bo samo osiedle łączy w sobie elementy rekreacji z nowoczesnym życiem miejskim. Tęczowy Las znajduje się w otulinie lasu, w sąsiedztwie jeziora Bartąg i jednocześnie na skraju Olsztyna, sąsiadując popularnym Osiedlem Generałów i Jaroty. Inwestycja Tęczowy Las oferuje łatwe i szybkie połączenie z centrum Olsztyna, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską – autobusem oraz, w niedalekiej przyszłości, tramwajem. Co więcej, linia tramwajowa będzie łączyła osiedle m.in. z miasteczkiem akademickim Kortowo, usytuowanym między dwoma jeziorami, z których większe, Jezioro Kortowskie, oferuje znakomite warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych.

Sam olsztyński Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, kształci rocznie ok. 30 tys. studentów. W dodatku włodarze miasta chcą m.in. pozyskać dużych inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy. Promują inwestycje związane z wypoczynkiem i odnową biologiczną a także działalność innowacyjną w olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Olsztyn jest również znanym ośrodkiem turystycznym – np. w tym roku trafił na listę 10 najpiękniejszych i wartych odwiedzenia miast w Polsce, opublikowaną przez portal theculturetrip.com.

Polnord to wiodąca na polskim rynku firma o trzydziestoośmioletnim doświadczeniu w działalności inwestycyjnej, deweloperskiej i budowlanej. Od 1999 r. notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Polnord realizuje projekty w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. W ofercie spółki znajdują się mieszkania, apartamenty oraz lokale usługowo-biurowe.

Sprawdź szczegóły w Biurze Sprzedaży Polnord na osiedlu Tęczowy Las. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00, w soboty 10:00 – 14:00

Zadzwoń (89) 555 22 22 lub napisz sprzedaz.olsztyn@polnord.pl i dowiedz się więcej! www.polnord.plKomentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkanka #1758063 | 81.190.*.* 19 cze 2015 12:39

  Parkingi to porażka Polnordu. Budują molochy a miejsc parkingowych jak na lekarstwo, o odwiedzających już nie wspomnę. Blokowisko straszne, jedni drugim zaglądają w okna. Sąsiedztwo lasu i jeziora to jedyny pozytyw tego osiedla.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Waldi #1757857 | 213.73.*.* 19 cze 2015 09:02

  8% zwrotu z wynajmu. Ja bym na miejscy Polnordu nie sprzedawał, tylko wynajmował. Łatwe i szybkie połączenie to okrągły, nic nie znaczący zwrot. Proszę o konkrety: ile dziś się jedzie o godz. 7.30 z Tęczowego Lasu do Kortowa, Ratusza, Dworca, Michelin ? Ile km jest do najbliższej szkoły? Ile czasu zajmuje dziecku dojście z osiedla do szkoły na piechotę?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Kasia #1757143 | 89.228.*.* 18 cze 2015 10:45

  Polnord wybudował jedno z ładniejszych osiedli w Olsztynie. Jeden szkopuł - miejsca parkingowe. Z jednej strony wina dewelopera - mało tych miejsc, z drugiej - mieszkańców, którzy parkują byle jak, bylebym ja stał, inni mnie nie obchodzą, z trzeciej - zarządcy, który nie robi dosłownie NIC.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Tutejszak #1753599 | 95.40.*.* 13 cze 2015 16:50

  Ze względu na rozwiązanie parkingów to osiedle powinno się nazywać Osiedle Kałowe (żeby go nie nazwać bardziej dosadnie)

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. aga #1753104 | 109.241.*.* 12 cze 2015 19:53

   mieszkam na tym osiedlu i jest super, cisza i jeziorko 5 minut spacerkiem od bloku, jutro kocing!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)