II runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Zobacz zdjęcia!

2015-05-31 14:07:29(ost. akt: 2015-06-01 10:04:31)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

W sobotę i niedzielę (30-31 maja) na olsztyńskim torze motocrossowym przy ul. Lubelskiej, odbyła się II runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia zmagań.
Ponad 4000 kibiców oglądało w sobotę i niedzielę w Olsztynie drugą rundę międzynarodowych mistrzostw Polski. Najlepiej z naszych motocrossowców spisał się Luis Carstens (Motoklub Grabinek), który triumfował w klasie MX 2. Drugi w klasie MX 2 Junior był Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn).

— Pogoda dopisała, frekwencja była zadowalająca — szacujemy, że przez dwa dni przez tor przy Lubelskiej przewinęło się ponad cztery tysiące widzów. No i dopisali zawodnicy: przyjechało ponad 150 motocrossowców, w tym kilku z Rosji i Ukrainy — mówi Marcin Szanter, wiceprezes Motoklubu Olsztyn. — Dużych emocji dostarczyły zwłaszcza wyścigi w klasach MX Open, MX 2 i MX 2 Junior. Było na co popatrzeć — dodaje.

W sobotę pasjonującą walkę o zwycięstwo w MX 2 stoczyli Luis Carstens, Bartosz Sawczuk (byli zawodnicy Motoklubu Olsztyn) i Jakub Barczewski (AMK Człuchów). Ostatecznie górą był Carstens, reprezentujący klub z Grabinka koło Ostródy. Tym samym pochodzący z Niemiec 20-latek umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej MP.

Wczoraj natomiast znakomicie w MX 2 Junior pojechał Cezary Lewko z olsztyńskiego Motoklubu, który zajął ostatecznie drugie miejsce. W pierwszym wyścigu był trzeci, w drugim minął metę na drugiej pozycji, a oba wyścigi wygrał Barczewski. Lewko awansował na drugą lokatę w "generalce", a tuż za nim plasuje się Alan Mendelewski (Motoklub Orneta). — Barczewski wydaje się być poza zasięgiem. To wszechstronny zawodnik, który z powodzeniem łączy starty w MX 2 i MX 2 Junior. Jest naprawdę bardzo szybki. Uważam jednak, że Czarek ma realne szanse na drugie miejsce — ocenia Marcin Szanter.

14 czerwca w Człuchowie odbędzie się trzecia runda MP.